Najsłynniejsze jeansy świata szył krawiec spod Łodzi

Dobrze noszone buty zdobią wranglers na rodeo w małych hrabstwa. Słowo wrangler w Stanach Zjednoczonych oznacza kowboja, człowieka zajmującego się końmi.
Dobrze noszone buty zdobią wranglers na rodeo w małych hrabstwa. Słowo wrangler w Stanach Zjednoczonych oznacza kowboja, człowieka zajmującego się końmi. Prawo autorskie: roadbully / 123RF Zdjęcie Seryjne
Jak podaje Wikipedia, dżinsy Wranglera były produkowane przez Blue Bella, który odkupił markę od Caseya Jonesa. W 1947 roku zatrudnił on Bernarda Lichtensteina - krawca, który do USA przyjechał z Łodzi dziesięć lat wcześniej. Ten z kolei, po przyjeździe do Stanów, współpracował z kowbojami, którym szył spodnie barwione indygo.


Jego doświadczenie pomogło w zaprojektowaniu i uszyciu dżinsów potrzebnych do rodeo. Dziś Wrangler (słowo wrangler w Stanach Zjednoczonych oznacza kowboja, człowieka opiekującego się końmi) jest obecnie jedną z najpopularniejszych marek dżinsów na świecie i obchodzi właśnie swoje siedemdziesiąte urodziny.
Z tej okazji marka wypuściła kolekcję inspirowaną latami siedemdziesiątymi. I nic dziwnego, że marka w inspiracji sięgnęła czasów, kiedy dżinsy osiągnęły status kultowego stroju i mundurka młodzieży. Zarówno kobiety jak i mężczyźni nosili wtedy jeansowe dzwony, długie włosy i sznury koralików, a moda jak nigdy dotąd czerpała z różnych dziedzin życia.
Najnowszą, urodzinową kolekcję wyróżniają kolorowe nadruki na koszulkach, wszechobecna tęcza, feria barw oraz fasony retro: dzwony i szorty.W tej estetyce utrzymana jest również kolekcja premium stworzona przy współpracy z Peterem Maxem, znanym artystą pop-artu, który kojarzony jest m.in. z hippisowskim "Summer of Love".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Reserved 0 0Reserved pokazuje inną twarz lat 80. Wieczorowa kolekcja bierze z nich to, co najlepsze
T-mobile 0 0Zachwyciła go postać epizodyczna. Tomasz Raczek zwraca uwagę na szczegóły kultowego już filmu

MOTO

0 0Gdzieś już to widziałeś. Seat Tarraco to dobre… niemieckie auto – nie licz na hiszpański temperament
0 0Ten dziwoląg da się lubić. Nowy C-HR ma przekonać tych, którzy do tej pory mówili mu "nie"
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta