Freedom House też nie ma wątpliwości: "Wiadomości" prezentują poglądy Prawa i Sprawiedliwości

Raport Freedom House  miażdży telewizję Jacka Kurskiego. Ma ważniejsze cele niż oglądalność.
Raport Freedom House miażdży telewizję Jacka Kurskiego. Ma ważniejsze cele niż oglądalność. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości? Amerykański ośrodek zajmujący się monitorowaniem swobód mediów, Freedom House, wypunktował jak Prawo i Sprawiedliwość łamie podstawowe zasady wolności i pluralizmu mediów.


2 minuty i 58 sekund poświęciły "Wiadomości" na pokazanie "Czarnego Protestu" przytacza raport "Freedom House". Tyle samo niemal czasu poświeciły "białemu protestowi" przeciwników aborcji. Skala uczestników w manifestacjach była bez porównania. Zdaniem autorki raportu, Annabelle Chapman, korespondentki amerykańskich mediów w Warszawie, "Wiadomości" TVP są jaskrawym przykładem zmian, jakie zaszły w mediach publicznych, gdy do władzy doszło Prawo i Sprawiedliwości. Nie dziwi ją spadek oglądalności. W takiej sytuacji może zaskakiwać "niezatapialność" Jacka Kurskiego.

W ocenie Freedom House rządząca partia wykorzystuje wszelkie możliwe działania, aby narzucić kaganiec mediom. Jednym z pierwszych kroków było przyjęcie tzw. małej ustawy medialnej i powołanie Rady Mediów Narodowych. Następnie już na drodze politycznej rządząca partia usiłowała ograniczyć pracę dziennikarzy w Sejmie. Kolejnym mechanizmem łamania mediów, jest już droga ekonomiczna. Świadczy o tym wycofanie państwowych reklamodawców z niemile widzianych przez władze mediów. Chodzi m.in. o znikające z półek czasopisma, jak chociażby "Newsweek". Znikają na stacjach należących do spółek skarbu państwa. Pisaliśmy o "Wyborczej" tylko spod lady.
Źródło: Wirtualne Media
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Grupa naTemat nigdy nie była tak popularna jak teraz. Dziękujemy!

O TYM SIĘ MÓWI

0 0Elitarna grupa zaczyna szukać Woźniaka-Staraka. Jeden z nurków zdradza szczegóły
0 0Co dalej z poszukiwaniami Woźniaka-Staraka? Mamy najnowszy komentarz policji
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"