Donald Trump ramię w ramię z Andrzejem Dudą. Teraz chodzi o fake newsy na temat...słynnego podawania ręki

Kadr z ominięcia ręki Donalda Trumpa przez polską Pierwszą Damę  podbił zagraniczne media
Kadr z ominięcia ręki Donalda Trumpa przez polską Pierwszą Damę podbił zagraniczne media Fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Walki obu prezydentów z fake newsami ciąg dalszy. W ostatnich dniach intensywnie zastanawiano się nad tym jak przykryć i wytłumaczyć zachowanie Agaty Dudy i słynnego już podawania ręki. Myślano, aż wymyślono, ale zdecydowanie nie przemyślano.

Prezydent RP stanowczo zaprzeczył, aby jego małżonka nie podała ręki prezydentowi USA - Wbrew zaskakującym doniesieniom moja żona uścisnęła rękę Pani oraz Pana Trumpa po świetnej wizycie. Walczmy z fake newsami- napisał Andrzej Duda.
Teraz zareagował na to sam Donald Trump, który zadeklarował, że przyłącza się do walki z fałszywymi informacjami. - Będziemy walczyć z fake newsami razem z wami! - napisał.
A najlepszym chyba podsumowaniem starań prezydenta jest to, że Agata Duda... nie popełniła dyplomatycznego faux pas. Podczas gdy Andrzej Duda podawał rękę Donaldowi Trumpowi, obie panie stały z boku. Kiedy nadeszła ich kolej, to Donald Trump wyciągnął rękę do Agaty Dudy. Pierwsza dama zignorowała jednak dłoń prezydenta USA i - zgodnie z protokołem dyplomatycznym - przywitała się z Melanią Trump.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...