Słitfocia z powstańcem w tle. Ogórek zbiera pochwały i cięgi za zdjęcie ze staruszkiem na łóżku

Magdalena Ogórek zamieściła na Twitterze zdjęcie z apelem o pomoc dla powstańca warszawskiego.
Magdalena Ogórek zamieściła na Twitterze zdjęcie z apelem o pomoc dla powstańca warszawskiego. fot. twitter.com/ogorekmagda
Magdalena Ogórek, była kandydatka SLD na prezydenta, a obecnie pracownica TVP, zamieściła na Twitterze wpis, który wywołuje skrajne emocje.

Niektórzy biją brawo i dziękują Magdalenie Ogórek za to, że zajęła się potrzebującym mężczyzną Jak pisze pracownica TVP, mężczyzna to Zdzisław Pietrzykowski, powstaniec warszawski o pseudonimie "Alek".
Ogórek pojechała do niego i zrobiła sobie z nim zdjęcie na łóżku, na którym leży starszy mężczyzna, po materiale TV Republika, która zaapelowała o pomoc dla chorego na tętniaka powstańca, którego nie stać na leki.
Ogórek relacjonuje, że przyjechała do powstańca z pieniędzmi, a on opowiedział jej jak to było w Warszawie w 1944 roku. Tweet pracownicy TVP szybko zdobył dużą popularność. Nie wszyscy jednak biją brawo byłej polityczce. Dla niektórych fotografowanie się z półprzytomnym mężczyzną jest przekroczeniem granic dobrego smaku, a z pewnością nie jest koniecznym warunkiem udzielenia mu pomocy. Niektórzy cytują nawet Biblię, sugerując, że Ogórek nie powinna się afiszować z dobroczynnością.
Inni, pomni przypadku fałszywej zbiórki na chorego chłopca, postanowili sprawdzić historię mężczyzny, a po sprawdzeniu podają ją w wątpliwość.
Trwa ładowanie komentarzy...