Z budową domu jak z gotowaniem: obowiązuje głównie ta jedna zasada. Trzymaj się jej, a wszystko pójdzie dobrze

Okna, rolety, drzwi, bramy garażowe - instalację warto zlecić jednej firmie
Okna, rolety, drzwi, bramy garażowe - instalację warto zlecić jednej firmie Fot. materiały prasowe / KRISPOL
Wchodząc do kuchni, w której krząta się sześć kucharek, raczej nie spodziewamy się spektakularnego obiadu - wręcz przeciwnie: z wdzięcznością akceptujemy cokolwiek, co po długim oczekiwaniu pojawi się w końcu na stole. I choć budowa, czy nawet remont domu to przedsięwzięcie odrobinę bardziej karkołomne, niż przygotowanie wystawnej kolacji, wystarczy zmienić “kucharki” na “firmy remontowe”, a efekt będzie ten sam, tylko skala problemu większa.

O tym, że wpuszczenie do domu więcej niż jednego “majstra” czy montera, dodatkowo z kilku różnych firm, to manewr co najmniej ryzykowny, wie każdy, komu kiedykolwiek przyszło wymieniać za jednym razem drzwi i okna, a do tego zakładać rolety oraz montować bramę garażową. Dlatego przygotowując się do instalacji nowej stolarki otworowej, za wszelką cenę należy trzymać się “prawa sześciu kucharek”.

Rozglądając się po rodzimym rynku w poszukiwaniu producenta, który mógłby wychodzić z podobnego założenia, traficie na KRISPOL. I nie tylko dlatego, że to jedna z wiodących firm produkujących komplet stolarki dla domu. Równie prawdopodobne, że przyciągnie was ich hasło: “Gwarancja spokoju”. Kto by nie chciał takiej gwarancji, rozpoczynając remont czy budowę domu? Każdy by chciał. Sprawdźmy, więc co tak naprawdę obejmuje.
Jedna ekipa - jeden termin
Pomijając fakt, że wybór okien, rolet, bramy garażowej i drzwi wejściowych do całego domu za jednym zamachem to duża wygoda, byłoby jeszcze lepiej, gdyby zaraz po podpisaniu zlecenia, magicznie zmaterializowały się na miejscu…

KRISPOL w sektorze czarów i magii niestety jeszcze nie działa - przygotowanie produktów na wymiar musi trochę potrwać. Mimo to firma aspiruje do miana najbardziej niezawodnej - oczywiście w dozwolonych prawami fizyki ramach. Jak zapewniają jej przedstawiciele, jeśli zdecydujemy się na zakup kompletu stolarki, czyli na przykład okien i rolet, z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjadą one jednym transportem i zostaną zainstalowane przez tę samą ekipę montażystów.


Spójność - koloru i designu
O ile nie należycie do jednej z dwóch grup osób: tych, które ze wszystkich stylów najbardziej cenią eklektyzm, lub tych, dla których styl to tylko “fanaberia”, docenicie fakt, że produkty KRISPOL idealnie do siebie pasują. Profile okienne, bramę garażową fronty drzwiowe, rolety można dobrać tak, aby były kolorystycznie identyczne.
Jedyny problem, jaki może w związku z tym wyniknąć podczas wizyty w salonie firmowym, to problem z wyborem. Przykładowo: paleta kolorystyczna w przypadku bramy garażowej KRISPOL składa się z 200 kolorów, zwanych fachowo paletą RAL. Z kolei lista opcji, jeśli chodzi o okleiny liczy kilkadziesiąt pozycji - od klasycznych oklein drewnopodobnych (jak orzech, dąb złoty, czy dąb sheffield), po modne antracyty, a nawet okleinę o trójwymiarowej strukturze karbonu. Dość rozsądnym rozwiązaniem będzie więc ustalić wcześniej, jakie są nasze oczekiwania w kwestii kolorystyki. Jeśli jednak nie będziecie mieć na to czasu, obsługa salonu oczywiście służy fachową radą. Najpierw jednak wytłumaczą wam w najprostszych możliwych słowach, czym cechują się poszczególne okienne i drzwiowe parametry. Pomoc w doborze koloru traktują niczym wisienkę na torcie - tak przynajmniej twierdzą.

Gwarancja oszczędności
Jednym z warunków osiągnięcia życiowego spokoju jest bezpieczeństwo - to finansowe szczególnie. I jeśli do tej pory nie myśleliście, że można je sobie częściowo zapewnić montując odpowiednie okna, rolety, bramę garażową i drzwi, czas mocniej zainteresować się tematem domowej energooszczędności.
Dom, z którego nie ucieka ciepło, to nie tylko piękna metafora - to fakt, który przełoży się na znacznie niższe rachunki. Sposobów, aby zredukować straty cieplne jest sporo, ale najważniejszym elementem są tu szczelne okna i drzwi. Doradcy w salonach KRISPOL zostali w tym kierunku dokładnie przeszkoleni, więc nawet jeśli sami nie zapytacie, na pewno wam o tym przypomną.

Artykuł powstał we współpracy z firmą KRISPOL.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...