Urokliwe krajobrazy, piękne jeziora, najlepsze gofry - a ciebie co trzyma na wakacjach w Polsce? Sprawdzimy to w Giżycku

Mazury, góry, a może morze? Według statystyk, najważniejsze, żeby były w Polsce
Mazury, góry, a może morze? Według statystyk, najważniejsze, żeby były w Polsce Fot. Pixabay.com / briggs321
Otwarte unijne granice systematycznie rozszerzają horyzonty naszej podróżniczej wyobraźni. Okazuje się jednak, że brak ograniczeń nie przekłada się na zmianę naszych przyzwyczajeń: dalej powtarzamy: “Wszędzie dobrze…” i planujemy wakacje w domu. Pod warunkiem, że w ogóle je planujemy.

Jak wynika ze statystyk Eurostatu, na przestrzeni 2015 roku najchętniej podróżowaliśmy po Polsce. W celach turystycznych kraj przemierzało 62,5 proc. z nas. Jeśli wyjeżdżaliśmy za granicę, to najchętniej do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Nie należy się jednak obawiać, że przylgnie do nas łatka narodu nadmiernie zachowawczego. W skali całej Unii, z zagranicznych wojaży rezygnuje 4 na 10 mieszkańców.

Inny raport badania opinii publicznej w krajach UE pokazuje, że spora grupa Europejczyków z wyjazdów rezygnuje wcale nie z pobudek lokalno-patriotycznych. Na tygodniowy pobyt poza domem nie może sobie pozwolić aż 32,9 proc. populacji UE. Wśród Polaków ten odsetek wynosi 40 proc., co w ogólnym zestawieniu wszystkich krajów Unii daje nam 17. pozycję. Większy odsetek osób, które z tygodniowego urlopu rezygnują jest w Irlandii (42 proc.), Włoszech (45,2 proc.), Portugalii (47,2 proc.) i Grecji (53,7 proc.).

Raporty statystyczne pomagają tworzyć obraz sytuacji, ale nie oddają go w pełni. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, jak często i gdzie wyjeżdżacie na wakacje. Czy wolicie Polskie Mazury od węgierskiego Balatonu? A może wahacie się właściwie tylko pomiędzy polskim morzem a polskimi jeziorami? Jak spędzilibyście wakacje marzeń? O tym wszystkim będziecie nam mogli opowiedzieć podczas Airshow w Giżycku, gdzie razem z Citi Handlowy pojawimy się z kamerą.


Airshow odbędzie się w dniach 5-6 sierpnia. Impreza rozpocznie się w Amfiteatrze w Giżycku przy plaży miejskiej. Pokazy lotnicze będzie można natomiast oglądać na plaży miejskiej nad jeziorem Niegocin. Szukajcie nas w okolicach specjalnej strefy Citi Handlowy.

Artykuł powstał we współpracy z Citi Handlowy

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...