Na lotnisku w Gdańsku coś takiego nie zdarzyło się nigdy. Pasażerowie wtargnęli na płytę, zaczęli gonić samolot

Trójka niedoszłych pasażerów lotu z Gdańska do Warszawy wtargnęła w poniedziałek na płytę lotniska w Rębiechowie, by ścigać samolot, na który się spóźnili.
Trójka niedoszłych pasażerów lotu z Gdańska do Warszawy wtargnęła w poniedziałek na płytę lotniska w Rębiechowie, by ścigać samolot, na który się spóźnili. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Na tak popularnych lotniskach, jak to w Gdańsku, niejedno już widzieli. Szczególnie, gdy podróżni tracili nerwy, bo posypał się im plan podróży... W poniedziałkowy poranek w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy wydarzyła się jednak sytuacja bezprecedensowa. Ryzykując podejrzenia o terroryzm trzy osoby sforsowały drzwi terminala i wtargnęły na płytę lotniska, by... ścigać samolot do Warszawy, na który się spóźniły.


Jak informuje Morski Odział Straży Granicznej w Gdańsku, do incydentu doszło w poniedziałek około godz. 6:00. To wtedy trójka pasażerów spóźnionych na lot do Warszawy postanowiła za wszelką cenę dostać się na pokład samolotu, który za chwilę miał już wystartować. – Nigdy nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją. Kiedyś była tylko próba usiłowania wejścia na płytę, ale takiego siłowego forsowania drzwi jeszcze nie było – mówi w rozmowie z naTemat Tadeusz Gruchala z MOSG.

Prowodyrem zajścia był mężczyzna, który siłą sforsował zabezpieczenia w drzwiach prowadzących z terminala na płytę i do wtargnięcia na nią namówił dwie inne spóźnione kobiety. Co ciekawe, nie nie były one jego koleżankami. Na całe szczęście dla całej tej trójki, polska Straż Graniczna okazała się działać w takich przypadkach delikatniej niż służby z wielu innych państw. W Stanach Zjednoczonych lub Europie Zachodniej taki wybryk zakończyłby się potraktowaniem ich niczym potencjalnych terrorystów, w Polsce skończyło się tylko na mandatach. Główny sprawca otrzymał karę w wysokości 500 zł, jego nowe koleżanki muszą zapłacić po 200 zł.

W tej sprawie pojawiają się oczywiście także pytania o bezpieczeństwo Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Co stałoby się, gdyby tak zachowali się prawdziwi terroryści? W Morskim Oddziale Straży Granicznej w Gdańsku poinformowano nas, że nie ma powodów do obaw. – Wszystkie systemu bezpieczeństwa zadziałały prawidłowo. W chwili sforsowania tych drzwi włączyły się alarmy i osoby te w zasadzie po kilkudziesięciu sekundach były już w naszych rękach – wyjaśnia Tadeusz Gruchala.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"![/b] Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Naklejką w naklejkę "Gazety Polskiej"! Dostań za darmo lub sobie wydrukuj

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki