TVP odpala taśmy, w których Sikorski klnie jak szewc. To ma wybawić PiS z kłopotów?

Radosław Sikorski jest bohaterem kolejnej części taśm TVP Info.
Radosław Sikorski jest bohaterem kolejnej części taśm TVP Info. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Telewizja Polska konsekwentnie realizuje scenariusz stopniowego sterowania emocjami swoich odbiorców. Jak zapowiedziała wcześniej TVP Info, tak robi, czyli w odcinkach ujawnia "taśmy prawdy". Dzieje się to w sytuacji, gdy Prawo i Sprawiedliwość przeżywa kryzys wizerunkowy spowodowany brakiem odpowiedniej reakcji na skutki nawałnic na Pomorzu.

Na taśmach TVP słyszymy kolejny fragment rozmowy Radosława Sikorskiego z Jackiem Krawcem. Tym razem można usłyszeć m.in. ostrą krytykę polskiego środowiska uczelnianego, którą wypowiada Radosław Sikorski. – Wiesz, oni (chodzi o amerykańskie uczelnie) rozumieją to, czego nasi, ku***sy, nieroby, ci wszyscy rektorzy, nie rozumieją – mówi były minister spraw zagranicznych Sikorski.

Z kolei Krawiec wskazuje na to, że amerykańskie szkoły wyższe dysponują ogromnymi budżetami. – Jak zobaczyłem te, k***a, kampusy, to wszystko, te budżety w tych uczelniach, 5 miliardów taki Stanford rocznie ma budżet – mówił ówczesny szef Orlenu.

Taśmy są szeroko komentowane ze względu na obecny kryzys wizerunkowy PiS. Zwracają na to uwagę komentatorzy na Twitterze. Łukasz Rogojsz z "Newsweeka" pisze wprost, że dzieje się to wtedy, gdy PiS ma kłopoty.
Jakub Szczepański z "Faktu" pisze o kompromitacji TVP.
To już drugi w sierpniu przypadek, gdy TVP Info ujawnia taśmy taśmy z udziałem Radosława Sikorskiego. Na początku sierpnia stacja "odpaliła" inny fragment rozmowy z Jackiem Krawcem.

Nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele były szeroko komentowane przez środowisko polityczne. Dotyczyły roli Grzegorza Schetyny w Platformie Obywatelskiej. Sikorski miał wtedy powiedzieć, że obecny szef PO "ma knajacki styl lwowskiego żulika”

Oto stenogram nowych taśm TVP.
Trwa ładowanie komentarzy...