"Brakuje jednego zera". Taką karę wojewoda wymierzył rodzicom za to, że nie zaszczepili dzieci

fot. Jakub Ociepa / Agencja Gazeta
Wiele śmiertelnych chorób znamy już tylko z podręczników do historii, ale są ludzie gotowi na powtórkę z rozrywki. Rodzice, którzy nie szczepią dzieci, to nie tylko polski problem. Włochy wprowadziły ostatnio prawo, które zabrania zapisywania nieszczepionych dzieci do przedszkoli i szkół. Wojewoda mazowiecki nałożył na proepidemików "tylko" karę finansową".

Kopię pisma zamieścił na swoim koncie na Twitterze dziennikarz "Faktu" Tomasz Kuzia. Autorem dokumentu jest wojewoda mazowiecki, który nałożył na rodziców grzywnę w wysokości 750 złotych za to, że ich dzieci nie otrzymały obowiązkowych szczepień przeciwko chorobom zakaźnym.
Jednak nie wszyscy internauci reagują na decyzję wojewody z równym entuzjazmem. Antyszczepionkowcy żałują rodziców, którym wymierzono grzywnę i zastanawiają się zemścić na wojewodzie.

Jak i kiedy szczepić swoje dzieci, polecamy wam kalendarz szczepień w 2018 roku. Znajduje się tam lista obowiązkowych oraz dodatkowo zalecanych szczepień dla dzieci opublikowana przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...