W grupie taniej. Jak zaoszczędzić na rachunku za telefon?

Coraz więcej operatorów proponuje niższe ceny na zakup nowoczesnych smartfonów dla osób, które zdecydują się na łączenie usług
Coraz więcej operatorów proponuje niższe ceny na zakup nowoczesnych smartfonów dla osób, które zdecydują się na łączenie usług Pixabay.com
Nielimitowane rozmowy i SMS-y, internet zawsze pod ręką... Skąd my to znamy? Operatorzy kuszą nas wysoką jakością usług mobilnych i choć faktycznie jako użytkownicy smartfonów przywiązujemy do nich wagę, zależy nam też na innych zachętach. Tak, z pewnością chodzi o cenę, ale nie tylko, bo dzisiaj mamy apetyt na znacznie więcej.


Czego więc oczekujemy?
Prostoty, łączenia usług w korzystne pakiety i propozycji wychodzących naprzeciw nie tylko naszym indywidualnym potrzebom, ale i naszych bliskich. Bo przecież z dobrodziejstwa technologii korzystamy po to, aby być „blisko” z naszą rodziną, sympatiami czy przyjaciółmi bez względu na to, jak fizycznie duża odległość nas dzieli.

Nie ukrywajmy też, że decydując się na każdą usługę, w tym telefoniczną, patrzymy głównie przez pryzmat ceny – zależy nam na tym, aby mieć „jak najwięcej za jak najmniejszą kwotę”, która nie będzie kłuła nas w oczy przy lekturze przesyłanej nam co miesiąc faktury. Oczywiście nie na wszystko mamy wpływ, ale istnieją proste sposoby na obniżenie rodzinnych wydatków związanych z użytkowaniem telefonu.

W jaki sposób?
Zacznijmy od zerknięcia w szczegółowy opis rachunku. Może znajdują się tam jakieś niepotrzebne usługi, z których tak naprawdę w ogóle nie korzystamy? Wyróbmy sobie także nawyk korzystania z Wi-Fi w domu. Pod naszym dachem przecież często gości modem z szerokopasmowym internetem, z opcją wysyłania danych drogą bezprzewodową. Wystarczy więc w smartfonie ustawić automatyczne przełączanie na odbiór tego sygnału.
Poza domem też w miarę możliwości korzystajmy z dobrodziejstw tej technologii. Z hotspotami umożliwiającymi łączność z internetem połączymy się w centrach handlowych, na przystankach czy w środkach komunikacji miejskiej. Warto jednak zachować ostrożność, bo nieznane „otwarte” punkty dostępne mogą stanowić zagrożenie dla danych zapisanych w telefonie .


W grupie taniej
Skoro tworzymy parę lub mieszkamy z rodziną, szukajmy kompleksowych ofert skierowanych właśnie do wielu osób. W takim wariancie zapłacimy o wiele mniej, niż opłacając wszystko indywidualnie. Przy tym łączmy nie tylko mobilne usługi telefoniczne (kilka numerów pod jednym rachunkiem), ale także parujmy je z usługami pokrewnymi – telewizją, internetem i telefonem stacjonarnym.

Skoro lojalnie, całymi rodzinami, wykupujemy usługi w jednej sieci, to powinniśmy spodziewać się, że kwota na comiesięcznej fakturze będzie podziękowaniem za naszą grupową „wierność”. Z takiego założenia wychodzi chociażby wprowadzona pod koniec tego lata nowa oferta Orange. Pomarańczowy operator proponuje cztery proste plany komórkowe, a w nich poza nielimitowanymi rozmowami do wszystkich sieci w kraju i w roamingu UE większe niż dotychczas pakiety danych. Dla rodziny i bliskich osób można w każdej chwili dokupić o połowę taniej dowolną liczbę dodatkowych kart SIM, łącznie z telefonem w dobrej cenie.

To też przykład tego, że opłaca się kupić więcej różnych usług u jednego operatora. W przypadku korzystania z pakietu usług telewizyjnych, internetowych i telefonicznych dodatkowe abonamenty komórkowe dla rodziny możemy kupić zdecydowanie taniej. Użytkownicy pakietów Orange Love mogą też dokupić karty SIM z internetem mobilnym o 50 proc. taniej. Opcją wartą rozważenia wydaje się internet współdzielony. Przyznany w ramach jednego konta pozwala korzystać z niego użytkownikom wszystkich usług mobilnych.

Symboliczna kwota
Symbolicznym krokiem w stronę oszczędzania na rachunku za telefon (ale w skali roku zauważalnym) będzie rezygnacja z papierowej faktury na rzecz elektronicznej (w praktyce opcja dostępna u każdego szanującego się operatora). Orange na przykład za korzystanie z cyfrowego dokumentu oferuje zniżkę na abonament.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Łatwiejsza jazda. W tym modelu kierowca poczuje, co to znaczy prawdziwe wsparcie
INNPoland 0 0Wielka awaria w popularnym banku. Niektórym klientom wyzerowało konta
Żółty Tydzień 0 0Jeden organ, 500 funkcji. Taka jest wątroba. Jakie choroby mogą ją zniszczyć?
0 0Chorujesz na jaskrę i uwielbiasz jogę? To połączenie może nie być dobre dla oczu
WYWIAD 0 0"Zachowanie Klarenbacha było chamskie". Posłanka Wiosny wyjaśnia, dlaczego uparcie chodzi do TVP
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nie chcemy nudy, chcemy DRAMY. Ten odcinek "Rolnik szuka żony" zaspokoił odwieczną ludzką potrzebę
RECENZJA 0 0Bez coming outu Elsy, ale wciąż "ma tę moc". O "Krainie lodu 2" znów będzie głośno