Lasy Państwowe stawiają drewniane domy. Mieszkanie Plus z Puszczy Białowieskiej?

Lasy Państwowe będą budować drewniane domy.
Lasy Państwowe będą budować drewniane domy. Fot. paulbr75 / Pixabay
Lasy Państwowe, resort środowiska oraz infrastruktury stawiają na ekologię. I będą stawiać domy z drewna. Dziś podpisały list intencyjny w tej sprawie. Trudno powiedzieć czy budulcem są drzewa z Puszczy Białowieskiej, ale pierwsze domy już powstały. Wykorzystywane mają być też m.in. drzewa powalone po nawałnicach w Borach Tucholskich.

Łącznie Lasy Państwowe wybudowały w nowej technologii już 50 domów. To dopiero początek. Przeszkolonych zostało też 300 pracowników, ma powstać także Centrum Promocji Drewna. Projekt Lasów Państwowych nosi nazwę "Polskie domy drewniane – żyj w zgodzie z naturą". Ma się wpisać w rządowy program Mieszkanie Plus. – To element, który bardzo mocno wpisuje się też w politykę klimatyczną, którą realizujemy od dwóch lat – mówi minister środowiska Jan Szyszko.

Jednym z założeń projektu jest utworzenie nowych miejsc pracy na terenach niezurbanizowanych. Domy będą budowane pod wynajem na gruntach zarządzanych przez Lasy Państwowe – tam,gdzie nie ma lasów. Leśnicy mają też budować małe drewniane hotele oraz remontować ośrodki wczasowe. Dyrektor Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski uważa, że drewno powinno być coraz szerzej wykorzystywane w budownictwie kubaturowym i mieszkalnym.

źródło: Wprost
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...