Jeszcze nie ma ostrej zimy, a już gorzej się oddycha. W Warszawie normy smogu przekroczone stukrotnie

Na warszawskiej Woli już trudniej się oddycha. A sezon "smogowy" dopiero się zaczyna.
Na warszawskiej Woli już trudniej się oddycha. A sezon "smogowy" dopiero się zaczyna. Fot. Katarzyna Woźniak / Facebook
Nie zdążyliśmy się otrząsnąć po ostatniej zimie i alarmujących informacjach dotyczących smogu, a już zaczyna się kolejny sezon na trucie się. Na warszawskiej Woli, w miejscu gdzie ma powstać szkoła już teraz normy były przekroczone stukrotnie. A sezon grzewczy dopiero przed nami.

"Piękne Odolany o poranku. Nad terenem PKP unosi się dym albo pył od dobrych kilku minut" - Katarzyna Woźniak‎ wrzuciła zdjęcia na facebookowej grupie gromadzącej mieszkańców tej części Woli. Nie ulega wątpliwość, że to nie jest poranna mgła, bo ostatnia aura jej nie sprzyja.
Jak podaje serwis tvnwarszawa.pl "Z pomiarów prowadzonych przez strażników od 22 sierpnia do 8 września wynika, że poziom szkodliwego pyłu PM10 wynosił od trzech do nawet 5040 mikrogramów na metr sześcienny (µg/m3), przy dopuszczalnej normie ledwie 50 µg/m3". Serwis publikuje też list ze straży miejskiej.
Krzysztof Kosiński
Naczelnik Oddziału Ochrony Środowiska.

"Jak wynika z obserwacji, główną przyczyną takiego zapylenia terenu jest bardzo duże natężenie ruchu pojazdów ciężarowych, dojeżdżających do okolicznych cementowni oraz firm zajmującym się przewozem kruszyw, mających swoje siedziby na terenach dzierżawionych od kolei."

Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego straży zapewnia, że "Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie, czy omawiany obszar objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego i weryfikacja, jaka forma prowadzonej na tym terenie działalności jest dopuszczona. Po tym zostaną poinformowane odpowiednie instytucje, w celu podjęcia działań mających na celu zminimalizowanie uciążliwości". Przerażające jest to że, przy ulicy Ordona planowana jest budowa szkoły podstawowej. W okolicy mają też powstawać nowe osiedla mieszkaniowe.

Źródło: tvnwarszawa.pl
Trwa ładowanie komentarzy...