Festiwal kpin z Grzegorza Schetyny. Nawet wyborcy PO nie wytrzymali tego, jak "lider" reklamuje się na Facebooku

Grzegorz Schetyna jest obiektem internetowych kpin jako... lider opozycji.
Grzegorz Schetyna jest obiektem internetowych kpin jako... lider opozycji. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
"ASZdziennik?", "No chyba was kochani pogięło" czy po prostu "hahahahahahah" - tak internet kpi z grafiki, która została opublikowana na profilu facebookowym Platformy Obywatelskiej. Partyjni spece od PR reklamują bowiem Grzegorza Schetynę jako człowieka posiadającego... cechy idealnego lidera opozycji.

Osobliwa grafika, która pojawiła się w sieci, to oczywiście efekt ostatniego sondażu IBRIS. Wynikło z niego, że Polacy najczęściej wskazują, iż to przewodniczący Platformy Obywatelskiej jest "liderem opozycji". Problem w tym, że Grzegorza Schetynę jako lidera widziało "aż" 38 proc. ankietowanych. Sukces przewodniczący PO odniósł więc co najwyżej w konkurencji z przewodniczący Nowoczesnej. Ryszard Petru do traci 20 pp.

IBRiS sprawdził też, jaki jest idealny lider opozycji wobec PiS zdaniem Polaków. Okazuje się, że liczy się najbardziej doświadczenie – 51 proc, twardość – 47 proc. i dobra znajomość metod działania PiS – 56 proc. W PO uznano, że właśnie te wszystkie cechy idealnie opisują Grzegorza Schetynę.

Doświadczenie, twardość, znajomość przeciwnika.To cechy lidera. Wiemy jak odsunąć PiS od władzy. Dziękujemy za zaufanie.

Opublikowany przez Platforma Obywatelska na 24 września 2017
Jednak wyborcy nie uważają podobnie. I w zasadzie, co komentarz to kpina. "Śmiech na sali", "Poziom odklejenia od rzeczywistości jest już tak wielki, że zmienia się w pion", "Taki z Grzesia lider opozycji jak z osła koń wyścigowy… Wy chyba rzeczywiście macie ludzi za idiotów" – czytamy.

Niektóre opinia są jednak poważniejsze. "A ja mam trochę wrażenie, iż pan Grzegorz jako przywódca PO podąża ścieżką 'sukcesu' Leszka Millera… i to mnie właśnie martwi" – zauważył jeden z komentujących.
Takich szyderczych komentarzy nazbierało się niemal 700. Pytanie, czy ktoś w PO wreszcie wyciągnie z tego lekcję.
Trwa ładowanie komentarzy...