Tajemnicze zajście w Afuli. 29-latek z Polski wyskoczył z okna apartamentu i uderzył w 50-letnią Izraelkę

W izraelskim mieście Afula 29-letni turysta z Polski wyskoczył z okna mieszkania na trzecim piętrze. W ten sposób ranił nie tylko siebie, ale i 50-letnią kobietę, która przechodziła ulicą.
W izraelskim mieście Afula 29-letni turysta z Polski wyskoczył z okna mieszkania na trzecim piętrze. W ten sposób ranił nie tylko siebie, ale i 50-letnią kobietę, która przechodziła ulicą. Prawo autorskie: buurserstraat386 / 123RF Zdjęcie Seryjne
Czy będziemy mieli do czynienia z kolejnym tajemniczym wypadkiem polskiego turysty na Bliskim Wschodzie? Takie obawy rodzi sprawa, o której właśnie donoszą izraelskie media. W czwartkowe popołudnie 29-letni Polak w zastanawiających okolicznościach wyskoczył z okna mieszkania w mieście Afula położonym między Nazaretem a Zachodnim Brzegiem.

Co istotne, nie jest on jedyną ofiarą tych wydarzeń. 29-latek z nad Wisły jest w stanie ciężkim, ale z lżejszymi obrażeniami do szpitala w Afuli trafiła także 50-letnia Izraelka, w którą uderzył upadający z wysokości trzeciego piętra Polak. Według wstępnych ustaleń izraelskiej policji, mężczyzna przebywał na Bliskim Wschodzie w charakterze turysty.
Dlaczego młody Polak wyskoczył z okna? Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie śledczy z Izraela nie potrafią jeszcze podać. Przyjęto jednak dwie główne wersje tragicznych wydarzeń z czwartku. Policjanci z Afuli przypuszczają, że na skok z wysokości trzeciego piętra mężczyzna mógł zdecydować się po przyjęciu zbyt dużej dawki narkotyków. Nie wykluczają jednak także scenariusza, według którego była to zaplanowana próba samobójcza.

Otwartym pozostaje też pytanie, czy Polak celowo chciał skrzywdzić jeszcze kogoś, czy na przechodzącą ulicą kobietę spadł przypadkowo.

źródło: Nana 10 / "The Jerusalem Post"
Trwa ładowanie komentarzy...