Co się działo z Facebookiem, Messengerem i Instagramem?! Potężna awaria dotknęła internautów nie tylko w Polsce

W środę doszło to potężnej awarii Facebooka w naszym regionie.
W środę doszło to potężnej awarii Facebooka w naszym regionie. Fot. Shutterstock.com
Około godz. 17:00 w naszym regionie doszło do masowej awarii Facebooka i powiązanego z serwisem Messengera. Internauci masowo donosili o awariach w serwisie downdetector.pl, który pokazuje problemy z działaniem stron internetowych. Pojawiały się informacje, że awarią dotknięty ma być też Instagram. Około godziny 18:30 strona Facebooka, także na komputerach stacjonarnych, działała już prawidłowo.

Wśród najczęściej zgłaszanych błędów był brak możliwości publikacji statusów. Nie można było też umieszczać postów na fanpejdżach. Dotyczyło to również publikacji z urządzeń mobilnych. Nie można było również wysyłać wiadomości Messengerem. Część użytkowników miała problem, by w ogóle wejść na strony w domenie Facebook.com czy się zalogować.

W serwisie downdetector.pl, który zajmuje się pokazywaniem błędów na stronach internetowych, widać ponad 1300 zgłoszeń o awarii strony. Internauci masowo donosili o tym w komentarzach. Zgłoszenia o awarii napływały właściwie z całej Polski. Wiadomo, że Facebook nie działał w Warszawie czy Wrocławiu. Były też podobne zgłoszenia ze śląskich miast, z Podlasia, Gdyni i Lublina. Niektórzy pisali jednak, że można wrzucać posty z komórki. Inni informowali o tym, iż nie mogą się zalogować. O problemach z Facebookiem donosili internauci na Twitterze. Bardzo popularny jest już hashtag #facebookdown.
Wiadomo, że awaria Facebooka dotknęła też naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy także na Twitterze masowo donoszą o swoich kłopotach z serwisem Marka Zuckerberga.
Trwa ładowanie komentarzy...