Dla niego "dobra zmiana" jest najlepsza. Ten współpracownik Zbigniewa Ziobry to najlepiej zarabiający urzędnik w Polsce

Łukasz Piebiak to wiceminister sprawiedliwości. Zarabia więcej niż jego szef, a także więcej niż prezydent i premier RP.
Łukasz Piebiak to wiceminister sprawiedliwości. Zarabia więcej niż jego szef, a także więcej niż prezydent i premier RP. Grzegorz Celejewski/Agencja Gazeta
Nie ma w Polsce urzędnika, który zarabiałby więcej. Mało tego, wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak zarabia więcej niż prezydent i premier. Jak to możliwe? Wszystko dlatego, że jest sędzią delegowanym do pracy w ministerstwie. Dostaje więc liczne dodatki do pensji.


Według informacji Ministerstwa Sprawiedliwości przekazanych "Gazecie Wyborczej", Łukasz Piebiak otrzymuje wynagrodzenie zasadnicze 9163 zł. Do tego dochodzi dodatek funkcyjny w wysokości 4421 zł i dodatek za długoletnią pracę 1466 zł. Podczas pełnienia przez niego funkcji podsekretarza stanu ma też przyznany dodatek specjalny w wysokości 75 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, co daje 10 188 zł.

Zarobki wiceministra są zbliżone do zarobków pierwszej prezes Sądu Najwyższego oraz prawie trzy razy większe od pensji sędziego sądu rejonowego i ponad dwa i pół raza wyższe od wynagrodzenia sędziego sądu okręgowego. Takich informacji udzielił "GW" Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Według niego, w okresie delegacji sędziowie nie powinni pobierać wynagrodzenia sędziowskiego, skoro nie pełnią funkcji orzeczniczych.

W na Temat informowaliśmy już o tym, że Łukasz Piebiak został wykluczony ze Stowarzyszenia Sędziów Iustitia. To była zemsta za wspieranie PiS-owskich reform spod znaku "dobrej zmiany".

Mając wyrok dyscyplinarny sędzie Piebiak pracował nad kontrowersyjną reformą sądownictwa. Stowarzyszenie postanowiło go ukarać wykluczeniem za jego działania i wypowiedzi sprzeczne z celami organizacji, którymi są "umacnianie niezależności sądów i niezawisłości sędziów".


źródło: "Gazeta Wyborcza"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"