"Jakiej długości powinien być łańcuch do przypięcia kobiety w kuchni?". Skandaliczny konkurs na Facebooku

Seksistowski dowcip został użyty przy promocji książki o kobietach.
Seksistowski dowcip został użyty przy promocji książki o kobietach. Screen / Facebook
Jakiej długości powinien być optymalny łańcuch, do którego należy przypiąć kobietę w kuchni? Nie, nie zwariowaliśmy w naTemat, ani nie chcemy rozjuszyć naszych czytelniczek. Takie konkursowe pytanie zadano podczas promocji książki w jednej z warszawskich bibliotek.

To miał być konkurs promujący książkę Anny Dziewit-Meller pod tytułem "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy". Miał być, bo został odwołany, a zadane pytanie usunięte ze strony księgarni. Wszystko z powodu oburzenia, jakie wzbudziło pytanie o długość łańcucha, którym trzeba przykuć dziewczynę w kuchni.
Jak zapewniają pracownicy księgarni Nike na swoim Faceboooku, pytanie miało być żartem z przymrużeniem oka. Zostało potraktowane zbyt dosłownie, więc konkurs pozostaje nierozstrzygnięty, a pracownicy księgarni przepraszają wszystkich oburzonych.

"Mamy świadomość, że uraziliśmy nim wiele osób, za co przepraszamy. Jest nam wstyd. Zrozumieliśmy swój błąd i taka sytuacja nigdy więcej się nie powtórzy. Skontaktowaliśmy się z autorką książki i przeprosiliśmy ją" – napisali. Jednocześnie zapewniono, że cała sytuacja przywraca im wiarę w ludzi, która została nadwątlona antysemickimi komentarzami przy okazji poprzedniego konkursu.

Szanowne Klientki, Szanowni Klienci, dziś po południu na naszym fanpage pojawił się wpis, który nigdy nie powinien mieć...

Opublikowany przez Księgarnia Nike na 11 października 2017
Trwa ładowanie komentarzy...