"Klan" tylko do końca roku? Szefostwo TVP zapowiada pożegnanie z serialową rodziną Lubiczów

"Klan" ma być emitowany tylko do końca tego roku.
"Klan" ma być emitowany tylko do końca tego roku. Fot. Screen/youtu.be/XMzarpnh3s0
Ten tasiemiec był emitowany od 20 lat i... wszystkie znaki na niebie oraz szefostwo TVP1 zdają się wskazywać, że wystarczy. Spada popularność serialu, ostatnie odcinki zostaną wyemitowane w grudniu tego roku. Od przyszłego roku "Klanu" już w ramówce TV ma nie być.

Kończy się pewna epoka. Przez 20 lat miliony Polaków zasiadało przed telewizorami i z mniejszym lub większym napięciem śledziło losy bohaterów "Klanu". A nawet jeśli ktoś serialu nie oglądał, to naprawdę ciężko byłoby znaleźć kogoś, kto o nim i o rodzinie Lubiczów przynajmniej nie słyszał.
Pierwszy odcinek wyemitowano 22 września 1997 roku. Serial dwukrotnie został uhonorowany Telekamerą w kategorii "serial telewizyjny". To właśnie od udziału w "Klanie" rozpoczynali karierę Kaja Paschalska czy Piotr Swend, a drzewo genealogiczne serialowej rodziny Lubiczów przypomina historię brytyjskiej rodziny królewskiej.

Wygląda jednak na to, że trzeba się będzie z nimi wszystkimi pożegnać. Kierownictwo TVP1 zapowiedziało, że serial będzie emitowany tylko do końca troku kalendarzowego. Wcześniej pogłoski o wygaszaniu serialu pojawiały się rok temu, ostatecznie jednak renegocjowano umowę i nagrano jeszcze jeden sezon. Tym razem to ma być prawdziwy koniec.

źródło: dziennik.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...