Jest coś gorszego niż wpadka w serialu "Klan”. To reakcja Telewizji Polskiej

W serialu "Klan" wykorzystano w CV jednego z kandydatów do pracy zdjęcie  Timothy'ego McVeigha, sprawcy zamachu w Oklahoma City,  w którym zginęło 168 osób.
W serialu "Klan" wykorzystano w CV jednego z kandydatów do pracy zdjęcie Timothy'ego McVeigha, sprawcy zamachu w Oklahoma City, w którym zginęło 168 osób. Screen/TVP
Telewizja Polska w serialu "Klan" zanotowała błąd, po którym powinna zapaść się pod ziemię ze wstydu. W CV kandydata do pracy widzieliśmy zdjęcie… Timothy’ego McVeigha, sprawcy zamachu w USA, w którym zginęło ponad 100 osób.

W jednej ze scen "Klanu" grany przez Andrzeja Grabarczyka Jerzy Chojnicki przegląda życiorysy kandydatów do pracy w firmie budowlanej. Kandydatami są więźniowie. W CV Kamila Obwiązka widzimy zdjęcie Timothy’ego McVeigha, który dokonał zamachu na budynek rządowy w Oklahoma City, w którym zginęło 168 osób, w tym 19 dzieci. Zamachowiec został skazany na karę śmierci. Wyrok wykonano w 2001 roku.

Poznaliśmy wersję TVP Telewizji Polskiej, która tłumaczyła, w jaki sposób zdjęcie znalazło się w serialu. Rzecznik TVP w rozmowie z serwisem Plotek oświadczył, że TVP zakupiła zdjęcie w "banku twarzy" i wbrew medialnym doniesieniom nie jest to zdjęcie Timothy’ego McVeigha. "Podobieństwo mężczyzn jest przypadkowe", czytamy. Z tłumaczenia TVP kpi na Twitterze profil TVΠ Korea.
Nam też trudno uwierzyć, by w banku twarzy było właśnie zdjęcie Timothy'ego McVeigha. Bardziej prawdopodobne jest na przykład to, że mniej doświadczony pracownik poszukując zdjęć więźniów do filmowej sceny natrafił właśnie na zdjęcie sprawcy jednego z największych zamachów w historii Stanów Zjednoczonych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...