Wielkie zmiany w podróżach z Ryanair. Irlandzka tania linia wprowadza nowe zasady przewozu bagażów

Ryanair wprowadza nowe zasady przewozu bagażu podręcznego. W podstawowej cenie będzie można zabrać mniej toreb. Tańczy i większy będzie za to bagaż rejestrowany w Ryanair.
Ryanair wprowadza nowe zasady przewozu bagażu podręcznego. W podstawowej cenie będzie można zabrać mniej toreb. Tańczy i większy będzie za to bagaż rejestrowany w Ryanair. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
Od Nowego Roku korzystanie z tanich linii lotniczych Ryanair dla niektórych Polaków może zrobić się znacznie mniej atrakcyjne niż było dotychczas. Borykający się z problemami finansowymi przewoźnik zmienia bowiem zasady przewozu bagażu. Na zabranie ze sobą dodatkowego bagażu podręcznego będą mieli szansę tylko... wybrani z zasobniejszym portfelem.

Obecne zasady przewozu bagażu na pokładzie samolotów Ryanair są dość powszechnie znane. Irlandzkie linie oferujące tanie bilety lotnicze dopuszczały zabranie ze sobą dwóch walizek lub plecaków, które miały charakter bagażu podręcznego. To prawo przysługiwało w podstawowej cenie biletu. Za dodatkową opłatą można było oczywiście skorzystać z dużego bagażu rejestrowanego, który przewożony jest w lukach.

Od stycznia wszystko się jednak zmieni. Ryanair postanowił, że nie wszyscy będą mogli zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego. Takie prawo będzie przysługiwało tylko gronu pierwszych 90 pasażerów, którzy przy zakupie biletu zdecydują się na dodatkowy wydatek 5 euro na drugi bagaż.

Jednocześnie Ryanair robi pewien ukłon w stronę tych pasażerów, którzy byliby skłonni skorzystać z nadania bagażu rejestrowanego. O 10 euro obniżono cenę takiej usługi i zwiększono limit wagowy o 5 kg. Oznacza to, iż od stycznia tymi tanimi liniami lotniczymi za 25 euro będzie można przewieźć bagaż rejestrowany o wadze do 20 kg.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...