Takie poparcie Ewy Kopacz może być pocałunkiem śmierci. Ta wyjawiła, kogo widziałaby w roli premiera

Kopacz widziałaby Rafalską w fotelu premiera. Czy wyborcy też zobaczą awans pani minister?
Kopacz widziałaby Rafalską w fotelu premiera. Czy wyborcy też zobaczą awans pani minister? Fot. Jan Rusek / Agencja Gazeta
Była premier nie przewiduje jakiejś wielkiej rekonstrukcji rządu, jej zdaniem z urzędami pożegna się co najwyżej kilku ministrów. Ewa Kopacz na tle innych polityków wyróżnia się pewną śmiałą koncepcją. Gdy wszyscy przewidują, że to Jarosław Kaczyński zastąpi na stanowisku premiera Beatę Szydło, ona wskazuje na kogoś zupełnie innego.

Od kilku dni w mediach nic tylko się spekuluje. A to rozważane są różne pomysły na zastąpienie ministra spraw zagranicznych, tak jakby losy Witolda Waszczykowskiego były już przesądzone, a to przewiduje się, kto jeszcze pożegna się z ministerialną posadą. Tymczasem dziś jeszcze nikt, może poza ścisłym kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości nie wie, ani jakie będą zmiany, ani kiedy one nastąpią.

W trakcie tej swoistej wojny nerwów wypowiadają się różni politycy. Wielu z nich przypuszcza, że Beata Szydło zostanie zastąpiona przez Jarosława Kaczyńskiego. Tymczasem Ewa Kopacz ma inny pomysł, jej zdaniem najlepszą na tym stanowisku byłaby Elżbieta Rafalska. – Być może jest to dobra kandydatka z wrażliwością społeczną dla społecznego rządu – stwierdziła w Radomiu była premier.

Elżbieta Rafalska jest dziś ministrem pracy i polityki społecznej. To ona odpowiadała za wdrażanie programu "Rodzina 500+". Jeśli kierownictwo PiS chciałby zmienić Szydło na osobę, która ma szansę na wyższe notowania, to Rafalska chyba nadaje się jak nikt inny. Problem w tym, że to tylko kolejny pomysł. Wcale nie wiadomo, czy Beata Szydło rzeczywiście ma zakończyć swoją misję na stanowisku premiera. A nawet jeśli, to trudno przypuszczać, by rekomendacja byłej premier Ewy Kopacz była w ogóle brana pod uwagę w siedzibie PiS. A jeśli już, to prędzej może to być "pocałunek śmierci" ze strony byłem premier.


źródło: wp.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...