
Hasło "Jesteśmy wreszcie we własnym domu" wykrzykiwane z telewizorów w okresie rządów Tadeusza Mazowieckiego było mottem festiwalu "Warszawa w budowie" w 2016 roku. Wystawa unaoczniała mieszkaniowe problemy i tendencje Polaków na przestrzeni kilkunastu lat. Znalazło się na niej miejsce zarówno dla PRL-owskich meblościanek, jak i gadżetów z Ikei, które od kilku lat są numerem jeden w wielu przestrzeniach. Na ekranie wyświetlano znane seriale, które dla niektórych są podstawowym źródłem informacji, o tym jak mieszka się w Warszawie – na pewno minimalistycznie, bogato i z klasą. Można by pomyśleć: apartamentowce i wielkie mieszkania to słodka codzienność, a małe klitki to na pewno nie w stolicy.
