Zdumiewająca edukacja seksualna w "Klanie". Ciąża jako precel, kobieta jako piec

W telenoweli "Klan" poruszono temat edukacji seksualnej. Matka rozmawia z synem używając metafory precla.
W telenoweli "Klan" poruszono temat edukacji seksualnej. Matka rozmawia z synem używając metafory precla. screen Demaskator Szafiarek/YouTube
Zapomnijcie o bocianach. Dajcie spokój z kapustą. Serial "Klan" zaprezentował nowy model edukacji seksualnej na przykładzie precla.

Widzowie telenoweli "Klan" dotarli wreszcie do momentu, gdy jedna z głównych bohaterek, Grażynka, rozmawia ze swoim synem Maćkiem na "te" tematy. W ramach domowej edukacji seksualnej tłumaczy dziecku na czym polega różnica między ojcem biologicznym i społecznym. A wszystko to na przykładzie... precla.
Kobieta w tym porównaniu jest piecem. Ciąża – preclem. Ojciec biologiczny – mąką. Ojciec społeczny zaś – czyli mężczyzna, który wychował serialowego Maćka – piekarzem. Można przypuszczać, że ta osobliwa lekcja edukacji seksualnej zyska status kultowej sceny "Klanu".

Tymczasem za sprawą modelki Anji Rubik w Polsce ruszyła kampania edukacji seksualnej opartej na wiedzy naukowej.
Bierze w niej udział wiele znanych osób ze świata sztuki i polityki. To odpowiedź Anji Rubik na brak edukacji seksualnej w polskich szkołach. Uczniowie uczestniczą w tzw. wychowaniu do życia w rodzinie opartym w dużej mierze na doktrynie religii katolickiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...