"Przekraczaj granice". Przyszłościowy zawód i nauka w języku angielskim to znak rozpoznawczy tej szkoły

Coders Lab to największa szkoła programowania w Polsce. Program ich kursów przygotowano z myślą o kwalifikacjach na stanowisko Front-end i Back-end developera
Coders Lab to największa szkoła programowania w Polsce. Program ich kursów przygotowano z myślą o kwalifikacjach na stanowisko Front-end i Back-end developera Coders Lab
W których zawodach pracownicy na ogół są cali w skowronkach, bo mogą łączyć satysfakcjonujące zajęcie z godziwą wypłatą? Dużym zaskoczeniem nie będzie fakt, że za największych szczęśliwców mają się informatycy i programiści. Poza ponadprzeciętnymi zarobkami ich pracę wyróżnia duża swoboda, stosunkowo niski poziom stresu oraz hojne pakiety socjalne, jakie oferują im pracodawcy.


Tym bardziej paradoksem na rynku pracy wydaje się rzeczywistość, w której ilość ofert zatrudnienia na te atrakcyjne i prestiżowe stanowiska przewyższa liczbę wykwalifikowanych fachowców od IT. Jak szacuje Komisja Europejska, do 2020 roku w tym sektorze gospodarki zabraknie około 800 tys. rąk do pracy. Tę lukę trzeba będzie jak najszybciej wypełnić, aby napędzany nowoczesnymi technologiami rozwój Europy nie wyhamował ze stratą dla wszystkich.

Wbrew pozorom zawód programisty nie jest zarezerwowany dla wąskiego grona osób. Odnajdziemy w nim zarówno absolwentów renomowanych uczelni i pasjonatów ''od urodzenia'', jak i ''odkrywców'', którzy na pewnym etapie swojego życia postanowili związać swoją przyszłość właśnie z programowaniem, odchodząc z pracy niemającej nic wspólnego ze szperaniem w kodach źródłowych. Nie ma więc przepisu na świetnego programistę, liczą się głównie talent i pasja.

Z myślą o prawdziwych zapaleńcach, a także obserwując rynek pracy, na którym umiejętności z zakresu IT stają się powoli takim samym standardem jak znajomość języków obcych, utworzono Coders Lab. Największa w Polsce szkoła programowania - z siedzibą główną w Warszawie i z lokalnymi oddziałami w 8 największych miastach w Polsce - oferuje intensywne kursy z różnych technologii programowania. Są to stosunkowo krótkie (w porównaniu do np. szkół podyplomowych), za to niezwykle intensywne zajęcia pod okiem doświadczonych praktyków, którzy pomagają uczestnikom przekuć ich talenty w niezbędne w danej branży umiejętności.
Coders Lab jako pierwsza szkoła programowania w naszym kraju wyszła do adeptów sztuki programowania z propozycją kursów prowadzonych wyłącznie w języku angielskim. Osoby, które się na niego decydują, z tyłu głowy mają przede wszystkim marzenie o zrobieniu kariery za granicą, bo choć w Polsce nawet początkujący programiści zarabiają przyzwoicie (od 3 tys. zł miesięcznie), to w krajach starej Unii mogą cieszyć się jeszcze bardziej okrągłą sumką wpływającą na ich konta (w Londynie średnio 1,6 tys. funtów, w Berlinie – 2,6 tys. euro, a w Paryżu – 3 tys. euro).


Wpisany do CV kurs Coders Lab pomógł rozwinąć skrzydła m.in. Amandzie, studentce prawa, która zrezygnowała z pracy w kancelarii, gdzie jak mówi 'była dość mocno niedopasowana do środowiska''. Swoją karierę programistki rozpoczęła w jednej z większych warszawskich firm IT. Od dłuższego czasu myślała o wyjeździe za granicę, a zainteresowanie firmy ze Sztokholmu przypieczętowało jej decyzje. Obecnie Amanda jest front-end developerką w firmie AF w Sztokholmie, na co dzień prowadzi też bloga Hakierka.pl, na którym promuje aktywność kobiet w świecie IT.
Od samego początku zresztą wizja świata, w którym kobiety zajmujące się zawodowo programowaniem nie są żadnym fenomenem, była bliska sercu twórców Coders Lab. We współpracy z blogerką Joanną Bochyńską szkoła zorganizowała cykl darmowych - i bardzo popularnych - warsztatów "Programuj, dziewczyno!", aby zachęcić kobiety do rozpoczęcia przygody z programowaniem.

Kursy w Coders Lab przygotowują ich uczestników do pracy na stanowisku Front-end i Back-end developera. Program zajęć obejmuje naukę m.in. takich języków jak: JavaScript: React, PHP, Python, Ruby czy NET (C#). Kurs liczy 320-360 godzin, z czego 60-80 godzin przeznaczonych jest na naukę w formie zdalnej.

Intensywna nauka programowania otworzyła ciekawe perspektywy Sebastianowi, który po odejściu z wojska wyjechał do Belgii, gdzie zarabiał na życie ciężką pracą za kierownicą ciężarówki. Do Polski przyjechał na kilka tygodni specjalnie po to, aby wziąć udział w kursie Coders Lab. Po jego ukończeniu wrócił do Belgii. Tym razem jednak dostał pracę w belgijskiej firmie AppSaloon. W zespole jest jednym obcokrajowcem i programistą bez wyższego wykształcenia z tej dziedziny.
Swoim absolwentom Coders Lab pomaga dodatkowo w procesie zmiany zatrudnienia. Służy do tego specjalny program Career Lab, dzięki któremu programiści kończący kurs mogą liczyć na ogromne wsparcie w przygotowaniu się do procesu rekrutacji oraz na możliwość dotarcia do przedstawicieli firm rekrutujących programistów, spośród blisko 200, jakie nawiązały partnerską współpracę ze szkołą Coders Lab. Kursy pod jej szyldem ukończyło już ponad 1000 osób, a szkoła chwali się, że 82 proc. jej absolwentów znalazło zgodną z ich poszerzonymi kwalifikacjami pracę. Więcej informacji, w tym terminy kursów organizowanych w poszczególnych miastach Polski, dostępnych jest na stronie szkoły.

Artykuł powstał we współpracy z Coders Lab

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
Leroy Merlin 0 0Glamour, a może... pustynny? Najnowsze ekscytujące trendy w urządzaniu wnętrz
Möller's 0 0Jak wspierać rozwój dziecka po 4 tygodniu życia? Ten składnik warto wprowadzić do diety
dad:HERO 0 0I wtedy wchodzi Pepsi, cała na różowo… Wina musującego z logiem tej firmy się nie spodziewałeś
Volvo 0 0Chcesz tanio kupić nowy samochód? To najlepszy moment. Zobacz, co wymyśliło Volvo
0 0Takich ludzi trzeba jak najszybciej wyeliminować z dróg. "Bogate dzieciaki" chwalą się piractwem
O TYM SIĘ MÓWI 0 0PiS po cichu majstruje przy funduszu wsparcia niepełnosprawnych. Tak sfinansuje obietnice
0 0TVP już szuka haków na Grodzkiego? Prześwietlono jego zeznanie majątkowe
0 0Kto jak nie Tusk? Ten sondaż pokazuje, z jakim dylematem mierzy się opozycja w walce z Dudą
0 0Hołownia na prezydenta? Bohater zamieszania w końcu zabrał głos
WYWIAD 0 0Wyślij kartkę do 5-letniej Natalki! Mama przekłada święta i prosi internet o pomoc

MOTO