Zmarł Janusz Kłosiński, wybitny aktor filmowy i teatralny. Miał 96 lat

Janusz Kłosiński nie żyje. Wybitny aktor zagrał w kilkudziesięciu znanych polskich produkcjach.
Janusz Kłosiński nie żyje. Wybitny aktor zagrał w kilkudziesięciu znanych polskich produkcjach. TVP
Informację o śmierci aktora filmowego i teatralnego podała stacja RMF FM. Janusz Kłosiński miał 96 lat. Kłosiński był znany z ról w takich produkcjach jak "Czterej pancerni i pies", "Czterdziestolatek" czy "O dwóch takich co ukradli księżyc".

Wiadomość o śmierci Kłosińskiego została już potwierdzona przez Związek Artystów Scen Polskich, podaje RMF FM.

Od 1961 roku Kłosiński występował jako Józef Jabłoński w znanej powieści radiowej "W Jezioranach", emitowanej w Programie 1 Polskiego Radia. Zagrał też między innymi w takich filmach jak "Żołnierz zwycięstwa", "Celuloza", "Król Maciuś I", "Szatan z siódmej klasy", "Rękopis znaleziony w Saragossie" czy "Filip z konopi".

Janusz Kłosiński był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. Od 1947 roku grał na deskach teatrów w Łodzi, w latach 1064-70 był dyrektorem Teatru Nowego. Od 1970 roku był członkiem zespołu Teatru Narodowego.

W tej placówce był również sekretarzem Komitetu Zakładowego PZPR. W 1981 roku poparł decyzję władz PRL o wprowadzeniu stanu wojennego. Publiczność za publiczne poparcie decyzji bojkotowała Kłosińskiego. W 1982 roku został "wyklaskany" podczas przedstawienia "Wesela".

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...