Poparcie dla PO stoi w miejscu, ale PiS zaczyna tracić. Najnowszy sondaż nie będzie w pełni cieszył prezesa Kaczyńskiego

Wygląda na to, że zaczyna spadać poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości.
Wygląda na to, że zaczyna spadać poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Najnowszy sondaż wykonany przez pracownię Kantar potwierdza dane, jakie w ostatnich dniach przygotował IBRIS dla dziennika „Rzeczpospolita”. Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość zaczyna tracić poparcie, ale największy konkurent wciąż stoi w miejscu.

Poprzedni sondaż, który Kantar przygotowało w październiku bardziej się musiał podobał na Nowogrodzkiej. Partia Jarosława Kaczyńskiego mogła liczyć na 40 proc poparcia i w prasie pojawiały się sugestie, że czas otwierać szampany. ale wygląda na to, że czas świętowania się skończył. Kantar jest kolejna pracownią, według której PiS zaczyna tracić poparcie.

Na razie delikatnie, z 40 na 37 procent, zachowując dużą przewagę nad druga w sondażu Platformą Obywatelską. Tej wyniki jak zaklęte stoją w miejscu, oddanie głosu na formację Grzegorza Schetyny deklaruje 18 proc. badanych. Kukiz’15 cieszy się 9 procentowym poparciem, a Ryszard Petru i jego ekipa może liczyć na głosy 7 proc. badanych. Do Sejmu wszedł by jeszcze PSL, który dostaje 5 proc. głosów, nie wchodzi za to lewica, ani Partia Razem (2 proc.), ani SLD (4 proc.).

Otartym pozostaje wciąz pytanie, jak najnowsze wyniki zostaną przedstawione w TVP. Ostatnim razem TVP Info zdecydowało się też zaprezentować jeszcze lepsze dla Prawa i Sprawiedliwości wyniki. Według nich, ekipa "dobrej zmiany" cieszy się aż 45-proc. poparciem, na Platformę Obywatelską zagłosowałoby dziś 23 proc. Polaków, kolejne 9 proc. popiera Nowoczesną, a 8 proc. Kukiz'15. W tym ujęciu bez zmian pozostały tylko dane na temat poparcia dla SLD. Skąd te różnice? Lepiej "sprzedane" przez rządową telewizję zostały po prostu wyniki, w których nie uwzględniono osób niezdecydowanych.


źródło: wPolityce
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...