Tu trzeba płacić za parkowanie pod kościołem. Jednak proboszcz nie każe sięgać do portfela, chce innej "waluty"

Oryginalny cennik za parkowanie na terenie parafii.
Oryginalny cennik za parkowanie na terenie parafii. Fot. Facebook / parafia św Zygmunta w Łosicach.
W parafii św. Zygmunta w Łosicach proboszcz wywiesił tablicę, na której informuje o tym, że za parkowanie na terenie parafii trzeba będzie zapłacić. Cennik jest bardzo szczegółowy, można zostawić rower lub samochód na kwadrans albo wykupić nawet tygodniowy karnet. O ile się zna tajemnice różańca świętego.

Słyszeliście powiedzenie, ze słowo jest droższe od pieniędzy? Proboszcz w Łosicach potraktował je dosłownie. Każdy kto będzie chciał zaparkować pojazd na terenie parafii będzie musiał coś powiedzieć. Ale nie byle co, nie wystarczy proszę, dziękuję czy przepraszam. Parkowanie do 15 minut kosztuje 1 dziesiątkę różańca świętego. Jeśli stoi się dłużej, to na przykład od 45 do godziny trzeba powiedzieć 4 dziesiątki. Są i karnety tygodniowe, pod warunkiem, ze ktoś będzie potrafił powiedzieć 4 tajemnice różańca świętego.

Od dzisiaj parking przy plebanii będzie płatny!!! Cennik obowiązujących stawek poniżej. Nie dotyczy uczestników niedzielnej mszy św.

Opublikowany przez Parafia pw. św. Zygmunta w Łosicach na 9 listopada 2017
Ksiądz jest dobrotliwy i nie każe płacić na miejscu, można wyjechać autem „na kredyt”, pod warunkiem, ze w ciągu trzech dni zwróci się należność. Warto też odnotować, że za parkowanie motocykla lub roweru płaci się tylko połowę stawki i słusznie, koła też są tylko dwa, a nie cztery. Z opłaty wyłączeni są uczestnicy niedzielnej mszy świętej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...