IPOPEMA TFI startuje z nowym funduszem. Zainwestuje w nowe technologie w kraju i za granicą

IPOPEMA TFI startuje z nowym publicznym funduszem inwestycyjnym zamkniętym: IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ
IPOPEMA TFI startuje z nowym publicznym funduszem inwestycyjnym zamkniętym: IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ Fot. 123rf.com / zhudifeng
E-commerce, sektor IT, branże farmaceutyczna i biotechnologii - to sektory, w których nawet inwestorzy z małym doświadczeniem dostrzegają dzisiaj gigantyczny potencjał. Zainteresowanie tymi obszarami zamierza wykorzystać IPOPEMA TFI, które uruchomiło właśnie publiczny fundusz inwestycyjny zamknięty IPOPEMA Global Profit Absolute Return PLUS FIZ.

– Fundusz ma posiadać zasięg globalny i lokować aktywa głównie na rynkach finansowych w Europie Zachodniej i USA. Fundusz może także posiadać ekspozycję na rynki emerging markets. Uczestnicy funduszu zyskają ekspozycję na zagraniczne rynki akcji i obligacji, do których dostęp jest utrudniony w przypadku indywidualnych inwestycji – podkreśla Jarosław Jamka, wiceprezes, dyrektor inwestycyjny IPOPEMA TFI.
Nowy fundusz IPOPEMY będzie miał charakter zamknięty, co oznacza, że liczbę osób, które nabędą ograniczy liczba wydawanych przez niego certyfikatów inwestycyjnych. Pierwsza emisja ruszyła 7 listopada br. Minimalna wartość inwestycji to 5 tys. zł. Zapisy na certyfikaty inwestycyjne są przyjmowane za pośrednictwem renomowanych instytucji finansowych:. Domu Maklerskiego Raiffeisen Bank S.A., Domu Maklerskiego Banku Handlowego S.A. wraz z Bankiem Handlowym S.A., IPOPEMA Securities S.A. wraz z jej agentem Expander Advisors sp. z o.o. Kolejna subskrypcja będzie miała miejsce w styczniu 2018 r.


Funduszem będzie zarządzać zespół Jarosława Jamki z Łukaszem Jakubowskim, który w IPOPEMA TFI S.A. specjalizuje się w zarządzaniu funduszami akcyjnymi i strategiami absolute return oraz Bogusławem Stefaniakiem, który zarządza funduszami dłużnymi w IPOPEMA TFI, a specjalizuje się w strategiach absolute return.

IPOPEMA Global Profit Absolute Return Plus FIZ to fundusz absolutnej stopy zwrotu. Fundusz będzie inwestować środki w obligacje i akcje spółek w Polsce i zagranicą. Najważniejszą pozycją funduszu będą krajowe obligacje skarbowe, zagraniczne obligacje rządowe (np. Węgier, Rumunii, Chorwacji czy Turcji, ale także obligacje niemieckie i amerykańskie) oraz obligacje korporacyjne renomowanych spółek, będących liderami w swojej branży. W celu uniknięcia ryzyka kursowego ekspozycja walutowa Funduszu będzie z reguły zabezpieczona względem złotówki.


Drugim filarem inwestycji będą akcje spółek z najciekawszych branż w Polsce i za granicą. Zespół zarządzający funduszem planuje inwestycje m.in. w sektor e-commerce farmaceutyczny, informatyczny, gier komputerowych czy rodzimych deweloperów.

– Uważamy, że perspektywa długoterminowych wzrostów sektorów nowych technologii jest dużo bardziej pewna niż w tradycyjnych biznesach, a wybrane przez nas sektory mają w długim terminie duży, niewykorzystany potencjał – podkreśla Jarosław Jamka.

IPOPEMA TFI S.A. zarządza już funduszem o bliźniaczej strategii, co IPOPEMA Global Profit Absolute Return Plus. Jest nim fundusz niepubliczny IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ, uruchomiony w sierpniu 2016, który od powstania wypracował stopę zwrotu 6,76% (4,64% w ciągu ostatnich 12 miesięcy).

– Analizując wyniki IPOPEMA Global Profit Absolute Return FIZ inwestorzy mogą ocenić, na jakie stopy zwrotu i poziom wahań mogą liczyć w naszym funduszu publicznym, który nie posiada jeszcze historycznych wyników – mówi Jarosław Jamka.

Artykuł powstał we współpracy z IPOPEMA TFI S.A.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...