Już w grudniu wyjątkowy koncert. Aga Zaryan zagra z zdobywcą Grammy Jacobem Collierem

Aga Zaryan zagra na BMW Jazz Club już w grudniu.
Aga Zaryan zagra na BMW Jazz Club już w grudniu. Fot. Mateusz Stankiewicz / Agencja Gazeta
W grudniu odbędzie się XII edycja BMW Jazz Club. Najnowsza odsłona projektu nosi tytuł "Nowe pokolenia". Dyrektor artystyczną jest polska artystka o światowej renomie – Aga Zaryan. Na koncertach usłyszymy także tegorocznego zdobywcę dwóch nagród Grammy – Jacoba Colliera.

Ta impreza to połączenie młodzieńczej energii i wirtuozerii oraz innowacyjnego podejścia do muzyki. Na koncertach spotkają się Aga Zaryan i Jacob Collier - sceniczne osobowości, które tworzą nową jakość i wyznaczają nowe kierunki rozwoju. Artystów wspierać będzie Młoda Polska Filharmonia i European Jazz Sextet. BMW Jazz Club zawita do trzech miast - Warszawy, Katowic i Gdańska.

Koncert będzie premierą projektu muzycznego Agi Zaryan powstałego specjalnie na potrzeby tego wydarzenia artystycznego. Na scenach BMW Jazz Club artystka wystąpi w podwójnej roli: wokalistki i dyrektor artystycznej wydarzenia. Zaryan do udziału w projekcie zaprosiła kilkudziesięciu młodych muzyków klasycznych grających w składach Młodej Polskiej Filharmonii i European Jazz Sextet.

Gościem specjalnym koncertów będzie tegoroczny zdobywca dwóch nagród Grammy - Jacob Collier. Ten młody, 23-letni muzyk jest wielkim objawieniem ostatnich lat. Multiinstrumentalista, który rozwija się pod opieką samego Quincy’ego Jones’a, przez wielu muzyków uważany jest za następcę Prince’a.


– Kiedy pierwszy raz usłyszałam Jacoba Colliera zrozumiałam, że jest muzycznym objawieniem i geniuszem. Jego bezgraniczna muzykalność, entuzjazm oraz radość tworzenia czynią z niego muzycznego wizjonera. Młoda Polska Filharmonia oraz European Jazz Sextet to światowej klasy młodzi muzycy, którzy grają z pasją – mówi Aga Zaryan.
Muzycy spotkają się na wspólnej scenie po raz pierwszy, żeby w ramach BMW Jazz Club wykonać premierowy program. Słuchaczy czeka uczta muzyczna inspirowana brzmieniami jazzu oraz nowymi technologiami. To wszystko w towarzystwie zaskakujących aranżacji orkiestrowych autorstwa Michała Tokaja, jazzowego pianisty oraz kompozytora, dwukrotnego laureata nagrody Fryderyk. Obok składów orkiestrowych, artystce będzie towarzyszyć na scenie zespół wybitnych muzyków jazzowych, z którymi współpracuje od lat.

Kiedy koncerty?

3.12 TWON Warszawa Artyści: AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

5.12 Katowice Międzynarodowe Centrum Kongresowe Artyści: AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

6.12 Gdańsk - Filharmonia Bałtycka Artyści: AGA ZARYAN, JACOB COLLIER, EUROPEAN JAZZ SEXTET, MŁODA POLSKA FILHARMONIA

Bilety na koncerty można kupić tutaj, a także poprzez specjalną aplikację dostępną na fanpage’u BMW. Współorganizatorem koncertów jest Eurozet.

BMW Jazz Club to elitarny cykl muzyczny, uznany przez znawców muzyki jazzowej i smooth jazzowej, który wpisał się już na stałe w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Polsce. Program każdego z koncertów w ramach cyklu BMW Jazz Club jest kwintesencją artystycznej otwartości, przenikania kultur i łączenia wielu muzycznych wątków.

Imprezą do życia powołali na zaproszenie BMW Group Polska w roku 2006 Anna Maria Jopek i Marcin Kydryński. Podczas pięciu tworzonych przez nich edycji wraz z Jopek wystąpili: Oscar Castro-Neves, Mino Cinelu, Richard Bona, Dhafer Youssef, Tito Paris, Yami czy Makoto Ozone. A także Urszula Dudziak, Grzegorz Turnau, Stanisław Soyka, Henryk Miśkiewicz, Marcin Wasilewski i Krzysztof Herdzin. Obecnie każdej edycji patronuje inna jazzowa osobistość i tak kolejno w 2011 r.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...