Narodowcy chcieli pokazać, jaki to fajny jest Marsz Niepodległości. Ale na tym zdjęciu coś jest nie tak

To zdjęcie trafiło na Facebook Marszu Niepodległości. Zrobiono je w 2012 roku podczas innej imprezy. Zupełnie innej.
To zdjęcie trafiło na Facebook Marszu Niepodległości. Zrobiono je w 2012 roku podczas innej imprezy. Zupełnie innej. Fot. Facebook.com / Marsz Niepodległości
Piękne zdjęcie przedstawiające typową polską rodzinę na przemarszu patriotycznym miało być dowodem na piknikowy charakter Marszu Niepodległości, jaki przeszedł ulicami Warszawy w ostatnią sobotę. Jest rodzina z dziećmi, flagi, tyle tylko, że na zdjęciu nie ma… członków ONR. To fotografia pokazująca marsz Razem dla Niepodległej z 2012 roku zorganizowany z inicjatywy ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

W 2011 roku ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości zorganizowany przez ONR. Doszło wówczas do pamiętnego spalenia wozu transmisyjnego TVN, burd i walk narodowców z policją. Rok później ulicami Warszawy przeszły dwa marsze. W jednym szli narodowcy, a w drugim ci, którym walki z policją i rasistowskie hasła nie odpowiadały. Na czele tego marszu szedł prezydent Bronisław Komorowski. Marsz Razem Razem dla Niepodległej przeszedł Krakowskim Przedmieściem i Nowym Światem.

Piękny widok! Rodzina fundamentem społeczeństwa

Opublikowany przez Marsz Niepodległości na 14 listopada 2017
Zdjęcie z tego marszu stało się ilustracją dla tegorocznego Marszu Niepodległości. Widać na nim dzieci niesione na barana przez rodziców i powiewające polskie flagi. Nie widać na nim natomiast żadnych kiboli i narodowców z banerami, symboli faszystowskich i nacjonalistycznych haseł. Te co prawda widać było w tym roku podczas przemarszu narodowców, ale ktoś najwyraźniej uznał, że na Facebooku Marszu Niepodległości polityczniej będzie przedstawić uśmiechniętą rodzinę zamiast zamaskowanych nacjonalistów w kominiarkach na głowie.

"Piękny widok! Rodzina fundamentem społeczeństwa!" – napisali narodowcy na Facebooku i trudno się z tym nie zgodzić. Tyle że ten widok nie pochodzi z ich marszu, zaś zdjęcie wykonał fotoreporter PAP.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...