Takiej reakcji na Marsz Niepodległości jeszcze nie widzieliście. Ostro Polakom odgryźli się... marokańscy kibole

Marokańscy kibole postanowili celnie odgryźć się "kolegom" z Polski, którzy podczas Marszu Niepodległości straszyli muzułmańskimi uchodźcami.
Marokańscy kibole postanowili celnie odgryźć się "kolegom" z Polski, którzy podczas Marszu Niepodległości straszyli muzułmańskimi uchodźcami. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
To, co działo się 11 listopada na Marszu Niepodległości nie umknęło uwadze dosłownie całego świata. I jest na to kolejny dowód. Okazuje się, że o zabarwionej faszystowskimi nastrojami imprezie mówiło się nie tylko na Zachodzie i USA, ale nawet w Afryce. Co więcej, to właśnie stamtąd nadeszła prawdopodobnie najbardziej celna riposta dla polskich nacjonalistów.

Zdecydowali się na nią... ultrasi marokańskiej drużyny piłkarskiej Olympique Club de Safi. Postanowili oni odpowiedzieć własnym bannerem na ten, z którym 99. rocznicę odzyskania niepodległości na ulicach Warszawy świętowali kibole znad Wisły. Chodzi o grafikę przedstawiającą Europę jako zamek chroniony przez uzbrojonego w koktajl Mołotowa Polaka, do którego zmierzał koń trojański wypełniony muzułmańskimi uchodźcami.

Marokańczycy postanowili odgryźć się bardzo celnie. Zwrócili uwagę również na fakt, iż kiedy to Polacy uciekali przed wojną i biedą, nie mieli nic przeciwko temu, by schronić się pod muzułmańskimi dachami. A tak było szczególnie w latach 1942-43, gdy dziesiątki tysięcy Polaków jako uchodźców wojennych przyjęto w Iranie, wówczas powszechnie nazywanym Persją. By o tym przypomnieć, Marokańczycy stworzyli własną wersję banneru z zamkiem i uchodźcami:

كل الإحترام ل مجموعة الترس شارك فاميلي ... ترد على المجموعة البولندية التي اساءت للمسلمين والدين الإسلامي . السلام عليكم...

Opublikowany przez Ultras Arab na 17 listopada 2017
Trwa ładowanie komentarzy...