Tegoroczny wizjoner rynku IT chodzi w spódnicy. Konferencja IT@Bank wyróżniła ekspertkę od e-bankingu

Maria Campos, członkini zarządu Banku Millennium, otrzymała indywidualną nagrodę specjalną Wizjonera Rynku 2017
Maria Campos, członkini zarządu Banku Millennium, otrzymała indywidualną nagrodę specjalną Wizjonera Rynku 2017 Bank Millenium
Bohaterką tytułu jest Maria Campos. Członkini zarządu Banku Millennium, odpowiedzialna za obszar IT, została właśnie laureatką indywidualnej nagrody specjalnej Wizjonera Rynku 2017 podczas konferencji IT@Bank, która odbyła się 22 listopada. Prestiżowe wyróżnienia zwyciężczyni przyjęła z rąk Włodzimierza Kicińskiego, wiceprezesa Związku Banków Polskich, i Stanisława Brzeg-Wieluńskiego, redaktora naczelnego „Miesięcznika Finansowego BANK”.

Marię Campos wyróżniono za strategiczne podejście do roli informatyki w rozwoju nowoczesnej bankowości; za sprawne i innowacyjne zarządzanie obszarem nowych technologii i efektywne wspieranie biznesu w kilkudziesięciu innowacyjnych projektach, dzięki którym Bank Millennium stał się liderem bankowości cyfrowej na polskim rynku. W szczególności w ostatnim roku za uruchomienie intuicyjnej, mobilnej aplikacji zakupowej goodie.pl, rozszerzającej paletę kanałów dotarcia do obecnych i przyszłych klientów banku.


Maria Campos to absolwentka Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji na Uniwersytecie Aveiro (1990), w Portugalii. Pracę zawodową rozpoczęła w tym samym roku w firmie badawczo-rozwojowej w obszarze elektroniki i telekomunikacji. W 1994 r. została zatrudniona w Urzędzie Poczty i Telekomunikacji Makao, kierując działem informatyki. Do Grupy Millennium BCP dołączyła w roku 1999, początkowo integrując platformę operacyjną IT Banco Comercial de Macao, jako kierująca działem informatyki. Następnie, w Banku Millennium od roku 2001 odpowiadała za Obszar Informatyki. Od 2006 roku była także odpowiedzialna za IT Europe, pion na szczeblu Grupy BCP, nadzorujący obszary informatyki w zakresie podmiotów europejskich. W Zarządzie Banku Millennium jest obecna od 22 lipca 2011 roku.

IT@BANK to największa doroczna konferencja w Polsce poświęcona kwestiom informatyki bankowej, która gromadzi czołowych decydentów IT z banków, firm ubezpieczeniowych, SKOK-ów oraz firm technologicznych. Organizatorem jest Centrum Prawa Bankowego i Informacji, wydawca „Miesięcznika Finansowego BANK” we współpracy z Radą Bankowości Elektronicznej oraz Forum Technologii Bankowych przy Związku Banków Polskich.

Materiał przygotowany przez Millenium Bank.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...