Tak TVP skomentowała wspólnego kandydata. Trudno uwierzyć, ile można zmieścić w jednym pasku

Telewizja Polska skomentowała wspólnego kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Przeczytaliśmy o totalnej opozycji, która ratuje twarz po blamażu.
Telewizja Polska skomentowała wspólnego kandydata PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy. Przeczytaliśmy o totalnej opozycji, która ratuje twarz po blamażu. Twitter/TVP Info
Dziś stało się coś, w co wierzył już mało kto. Platforma Obywatelska i Nowoczesna zrobiły pierwszy krok do zjednoczonej opozycji. Telewizja Polska, której paski informacyjne od jakiegoś czasu bulwersują opinię publiczną, po raz kolejny pokazała, po której stronie politycznej barykady stoi.

Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru ogłosili dziś wspólnego kandydata na prezydenta Warszawy. – Zjednoczona Opozycja stała się faktem – poinformowali na konferencji prasowej Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna. Wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski. Paweł Rabiej będzie "kandydatem na wiceprezydenta" stolicy – powiedzieli liderzy PO i .N.

W swoim stylu skomentowało to TVP Info, pokazując, jaki stosunek ma do dziennikarskiej zasady o oddzieleniu informacji od komentarza. Trudno uwierzyć, ale w jednym zdaniu, które powinno być w założeniu newsem o wspólnym kandydacie, znalazły się aż trzy nacechowane emocjonalnie określenia: "blamaż", "ratować twarz" i "totalna opozycja". Jakby tego było mało, na kolejnym informacyjnym pasku w TVP Info pojawił się jeszcze komunikat o "kapitulacji Ryszarda Petru".


Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna poinformowali też, że PO i Nowoczesna łączą siły w wyborach samorządowych, czego efektem będą wspólne listy do sejmików wojewódzkich i wspólni kandydaci na prezydentów w największych polskich miastach. Politycy nie zdradzili jednak, na jakich zasadach będzie odbywać się selekcja wspólnych kandydatów. – Będziemy wybierać najlepszych – uciął Ryszard Petru.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...