"Kijowski, ogarnij się człowieku". Dawna współpracownica miażdży byłego lidera KOD za narzekanie na biedę

Mateusz Kijowski udzielił wywiadu naTemat, w którym skarżył się na swoją sytuację materialną.
Mateusz Kijowski udzielił wywiadu naTemat, w którym skarżył się na swoją sytuację materialną. Franciszek Mazur/Agencja Gazeta
Mateusz Kijowski znowu wywołał burzę. Były lider Komitetu Obrony Demokracji skarżył się, że jest w bardzo złej sytuacji i jeśli nic się nie zmieni, to wyemigruje z Polski. Dzisiaj głos w tej sprawie zabrała osoba, która współpracowała z Kijowskim w KOD od samego początku. I nie zostawiła na nim suchej nitki.

Mateusz Kijowski powiedział w rozmowie z naTemat, że jego sytuacja jest dramatyczna. Narzekał, że od roku nie może znaleźć pracy, a zakupy spożywcze robią mu znajomi. Teraz głos zabrała jego była współpracownica Joanna Roqueblave, która jak twierdzi, od samego początku działała w KOD. Kobieta opisuje swoją trudną przeszłość. Ze względów osobistych musiała wyjechać do Francji, gdzie nie znała języka i nie miała rodziny. Jak wspomina, "robiła na taśmie". Dodaje, że "orała jak dzik" przez lata, zanim stanęli na nogi razem z synem... Mateuszem Gesslerem.

Joanna Roqueblave pisze, że zrobiła to wszystko bez martyrologii, "jojczenia, cyckania kogokolwiek i wykorzystywanie czegokolwiek". "I teraz czytam, że dwa metry chłopa, we własnym kraju, z zawodem, znajomościami, rodziną i przyjaciółmi, ze świetną nawijką i ponoć umiejętnościami, nie daje rady wykarmić siebie i rodziny. Sorry, Kijowski ogarnij się człowieku" - podsumowuje.

Walnę, Nie komentowałam wywiadu, rozmowy z Anna Dryjańska, bo zaangażowana od samego początku we współpracę z...

Opublikowany przez Joanna Roqueblave na 23 listopada 2017
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...