Przerwa w obradach

Po przyjęciu dwóch poprawek do projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz (PiS) zarządził przerwę do środy do godziny 9. Dziś znów szykuje się gorący sejmowy dzień.

WAŻNE

Końca nie widać...

Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka przegłosowała poprawki dotyczące projektu ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Prace nad drugim projektem dotyczącym zmian w Sądzie Najwyższym jeszcze trwają. Posłowie będą prawdopodobnie pracować nad nią przez całą noc. Posłowie PiS hurtowo odrzucali poprawki opozycji, i patrząc na wcześniejszą praktykę zapewne nadal tak będzie. Nie wiadomo, jak na wprowadzone w projektach zmiany zareaguje prezydent Andrzej Duda. Przypomnijmy, podczas dzisiejszego posiedzenia komisji, posłowie rozpatrują projekty, które zostały zaproponowane przez Kancelarię Prezydenta po lipcowych wetach.

WAŻNE

Opozycja rozpoczęla zgłaszanie szeregu wątpliwości i poprawek

Główne obawy dotyczą tryby odwołania i specjalnej skargi, którą obywatele będą mogli złożyć w przypadku braku zgody na rozstrzygnięcie sprawy, która zakończyła się przed sądem.

"Wiadomości" TVP i dziś są niezawodne

WAŻNE

Pojawił się kolejny wniosek o zaproszenie do prac nad projektem grupy konstytucjonalistów

Jak można się spodziewać, wniosek też został odrzucony.

WAŻNE

Wszystkie wnioski opozycji zostały odrzucone

Stanisław Piotrowicz przeszedł do dalszej części obrad komisji.

Barbara Dolniak uzasadnia swój wniosek