Przez Niemcy przetoczyła się prawdziwa zima. Teraz szybko zmierza do Polski

Czeka nas atak zimy. Jednak cieplej może być już w przyszłym tygodniu.
Czeka nas atak zimy. Jednak cieplej może być już w przyszłym tygodniu. Fot. Iwona Burdzanowska / Agencja Gazeta / zdjęcie ilustracyjne
Przez Polskę przejdzie front, który przyniesie obfity opad śniegu. Już w nocy spadł deszcz ze śniegiem, a w czwartek w ciągu dnia czeka nas śnieg w całej Polsce. I choć temperatura będzie na plusie, to w niemal całej Polsce może pojawić się co najmniej 10-centymetrowa pokrywa śnieżna.

Według prognoz IMGW, w centrum pokrywa śnieżna wyniesie 10 centymetrów, a w województwie łódzkim może być to nawet 15 cm. Najmocniej sypnie jednak na Podhalu i w Beskidach. W nocy w czwartek i w nocy z czwartku na piątek przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść nawet około 20 centymetrów.
Jednak zdaniem synoptyk IMGW, to jeszcze nie jest właściwa zima, a raczej "okres przedzimowy". Jest możliwe, że za tydzień będzie cieplej. Według informacji, jakie podają niemieckie media, na tamtejszych drogach jest niebezpiecznie z powodu ślizgawicy, a potężne opady śniegu i minusowe temperatury (nawet - 8 stopni Celsjusza i - 10 w Alpach ) mają utrzymywać się jeszcze w czwartek.

Atak zimy w Niemczech dokumentują już nasi zachodni sąsiedzi na Twitterze, publikując zdjęcia i filmy. Widzimy obrazki, jakie z pewnością spodobają się dzieciom, które stęskniły się za swojskimi sankami i lepieniem bałwana.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...