O Jarosławie Kaczyńskim będą uczyć na Uniwersytecie Warszawskim. Liczba miejsc ograniczona

Jarosław Kaczyński będzie przedmiotem badań studentów.
Jarosław Kaczyński będzie przedmiotem badań studentów. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Tylko dziesięcioro studentów będzie mogło wziąć udział w fakultatywnych zajęciach na Uniwersytecie Warszawskim. Tym jakże elitarnym seminarium będzie "Socjologia Jarosława Kaczyńskiego", a zajęcia będzie prowadził profesor Paweł Śpiewak.


Jarosław Kaczyński i jego partia jako przedmiot badań socjologicznych? Czemu nie. Z tego założenia wyszedł prof. Paweł Śpiewak, który chce prowadzić zajęcia dla studentów Uniwersytetu Warszawskiego. Zajęcia są fakultatywne, a liczba miejsc ograniczona do zaledwie dziesięciu. Podczas zajęć studenci będą się zapoznawać między innymi z publikacjami Jadwigi Staniszkis, Sławomira Cenckiewicza i samego Jarosława Kaczyńskiego.

Profesor śpiewak chce pokazać studentom postać Jarosława Kaczyńskiego i wyjaśnić, w jaki sposób udało mu się przejąć władzę i co sprawia, że Prawo i Sprawiedliwość wciąż utrzymuje wysokie poparcie społeczne. Oczywiście pojawi się kwestia mitu smoleńskiego i problematyka związana z obecnością Polski w Unii Europejskiej. Nie zabraknie również dyskusji na temat słabości opozycji politycznej. Zajęcia mają się odbywać semestrze letnim, w każdą środę na Wydziale Filozofii i Socjologii UW .

Źródło: UW
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...