Te sceny przeraziły Wielką Brytanię. Imigrant z Polski szalał ciężarówką po autostradzie, tylko cudem nikt nie zginął

Polski kierowca spowodował koszmarny wypadek na autostradzie A6 na wysokości Liverpoolu.
Polski kierowca spowodował koszmarny wypadek na autostradzie A6 na wysokości Liverpoolu. YouTube/BNO News
Polski kierowca z Liverpoolu spowodował wypadek na autostradzie M6. Było kilka minut przed godz. 22:00, gdy omal nie doszło do tragedii. Ucierpiały dwie osoby, po tym jak jego ciężarówka z ogromną siłą wjechała w jadący przed nią samochód. Film nagrany zamontowaną w ciężarówce kamerą po prostu budzi grozę.

Polski kierowca jechał ciężarówką autostradą M6 na wysokości miasta Birmingham. Jego wyładowane po brzegi auto z wielkim impetem wjechało w volkswagena polo. Polo zostało trafione z taką siłą, że wjechało jeszcze w toyotę. Kierowca tej ostatniej uszkodził tylko lekko szyję i kręgosłup, 50-latka prowadząca polo miała mniej szczęścia. Musiała spędzić kilka tygodni w szpitalu, z powodu złamanych żeber i pękniętego kręgu.
Polak ponosi pełną odpowiedzialność za wypadek, gdyż kierując mocno obciążonym samochodem przekroczył dozwoloną prędkość 60 km/h o 7 km/h. To jednak jeszcze nic. Jak wykazało śledztwo Polak, zasnął za kierownicą. – Nie jestem pewien, ale chyba na chwilę zasnąłem. Nie wiem co się stało, to było jak jakiś sen – tłumaczył. Wcześniej nie miał na koncie żadnych wykroczeń drogowych.

Teraz Polaka czeka 16-miesięczna odsiadka za kratai. Dostał też zakaz prowadzenia pojazdów przez trzy lata. Po wyjściu z więzienia będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy. Oto film z nieszczęsną jazdą Polaka z Liverpoolu.

źródło: Polish Express
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...