Wielka narada na szczycie PiS. Szefowie regionów u Kaczyńskiego, chodzi o rekonstrukcję

Jarosław Kaczyński w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej.
Jarosław Kaczyński w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
W siedzibie PiS przy ul. Nowogrodzkiej są zarówno szefowie okręgów partii, jak i wojewódzkich regionów samorządowych. Z medialnych przecieków wynika, iż rozmowy dotyczyły wyborów samorządowych, ale także spodziewanej rekonstrukcji rządu.

Temat zapowiedzianej przez Beatę Szydło rekonstrukcji rządu ciągnie się już od końca października. Do dziś nie znamy żadnych konkretnych szczegółów, poza licznymi plotkami, którymi karmią nas media. Są one często ze sobą sprzeczne. Lider PiS zapowiedział, że rekonstrukcja zostanie odłożona w czasie, gdyż premier zapowiedziała interesujące zmiany strukturalne. Jarosław Kaczyński dodał, że o ostatecznych zmianach personalnych powinniśmy dowiedzieć się w grudniu.

Według najnowszych informacji tygodnika "Sieci", którego dziennikarze uchodzą z powodu politycznych sympatii za dobrze poinformowanych, premierem nie będzie Jarosław Kaczyński. Nie będzie to jednak oznaczać pozostania na stanowisku Beaty Szydło. Według dziennikarzy tygodnika, „prawie na pewno” nowym premierem zostanie Mateusz Morawiecki.

Do zmian ma dojść jeszcze w tym tygodniu, a z posadami mają pożegnać się też Anna Streżyńska, Jan Szyszko i Witold Waszczykowski. Według tych informacji, nie jest pewny los Antoniego Macierewicza, ale na jego prawdopodobną dymisję mogą wskazywać wcześniejsze doniesienia.


źródło: RMF FM
Trwa ładowanie komentarzy...