Chrześcijanin z Polski dokonał zamachu autem w Londynie. Marek Z. spróbował zabić muzułmanina

Chrześcijanin z Polski dokonał zamachu autem w Londynie. Próbował zabić muzułmanina.
Chrześcijanin z Polski dokonał zamachu autem w Londynie. Próbował zabić muzułmanina. Fot. flynt / 123RF Zdjęcie Seryjne
Terroryści w ostatnich miesiącach nader często używają samochodów do atakowania przypadkowych osób. Pod kołami pojazdów ginęli już ludzie we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy w USA. Okazuje się jednak, że nie tylko islamistyczni terroryści wykorzystują samochody jako broń. Niedawno tak samo postąpił chrześcijanin z Polski mieszkający na Wyspach Brytyjskich.

– Jadę zabić muzułmanina. Robię to dla Wielkiej Brytanii, to jest rzecz, którą mogę zrobić, by pomóc temu krajowi – miał stwierdzić Marek Z., 48-letni Polak mieszkający na stałe w wielkiej Brytanii. Chwilę po wypowiedzeniu tych słów miał wykonać faszystowskie pozdrowienie, zakrzyknął jeszcze "biała siła", po czym spróbował przejechać muzułmanina przechodzącego obok jednej z restauracji w Londynie.

Polak dwukrotnie zaatakował Ahmeda Kamala swoim samochodem, przygniatając go do szyby lokalu. Marek Z. został szybko zatrzymany przez londyńską policję. W chwili ataku był pijany. Przed sądem Polak tłumaczył, że jest zwolennikiem skrajnie prawicowej partii Britain First, stawiającej sobie za cel walkę z imigrantami i ochronę wartości chrześcijańskich.

źródło: The Guardian
Trwa ładowanie komentarzy...