"Gdzie jest podpis premiera?". To zdjęcie prezydenckiego doradcy zdaje się mówić wszystko o zapowiadanej rekonstrukcji

Gdzie jest podpis premier rządu?
Gdzie jest podpis premier rządu? Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta
Dziś w Sejmie prezydent Andrzej Duda złożył pamiątkową księgę stanowiącą swoistą listę obecności uczestników Zgromadzenia Narodowego, którzy wysłuchali jego orędzia z okazji 150. rocznicy urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. I lista tych, którzy podpisali się jako pierwsi zdaje się pokazywać całą prawdę na temat pozycji premier Beaty Szydło i jej przyszłości.

W księdze podpisali się wszyscy posłowie i senatorowie. Zdjęcie przedstawiające długą kolejkę do złożonej w holu Sejmu księgi pamiątkowej przypomina kolejki z PRL, gdy do sklepu mięsnego przywieziono kubańskie pomarańcze. Zwyczajowo w takiej sytuacji na pierwszej stronie podpisują się najważniejsze osoby w kraju. Nie inaczej było i tym razem, jako pierwszy złożył swój podpis prezydent Andrzej Duda, za nim marszałkowie Sejmu i Senatu.
Wypadałoby, żeby kolejny wpis należał do premier Beaty Szydło. Tymczasem pod podpisem Stanisława Karczewskiego kolejny widzimy podpis Mateusza Morawieckiego, o którym od kilkudziesięciu godzin mówi się, że ma zastąpić Szydło na fotelu premiera. Przypadek? Można byłoby tak przypuszczać, gdyby fotografii z tym zestawem podpisów szybko nie opublikował w sieci wpływowy doradca prezydenta Marcin Kędryna.
Jeśli ktoś pomyślał, że Beata Szydło podpisała się zaraz za Morawieckim, to jest w błędzie. Poniżej podpisu (wice)premiera Morawieckiego widnieje bowiem podpis szeregowego posła Jarosława Kaczyńskiego. Gdzie podpisała się premier? Tego niestety zdjęcie zamieszczone przez prezydenckiego urzędnika nie wyjaśnia.
Trwa ładowanie komentarzy...