"Sensacyjne" nagranie, który wytropiła TVP. Ma kompromitować sędziów w Polsce

"Sensacyjny" film opublikował portal Niezależna, a w ślad za nim TVP Info. Ma być dowodem na brak niezależności sędziów w Polsce.
"Sensacyjny" film opublikował portal Niezależna, a w ślad za nim TVP Info. Ma być dowodem na brak niezależności sędziów w Polsce. YouTube/Cenzura to Bzdura
Na filmie, który opublikował dziś portal TVP, widać czołowych polityków PO i sędziów. Nagranie, pochodzące z lipca, ma być dowodem tajnej narady i braku niezależności sądownictwa w Polsce. Tymczasem prawda wygląda "nieco" inaczej.

"Maski opadły. Już wiemy, jakiej 'niezależności' sądów broni opozycja", wybija portal Niezalezna.pl do tytułu artykułu sensacyjnie brzmiące słowa posła Prawa i Sprawiedliwości Waldemara Budy . O co chodzi? O opublikowany na portalu krótki film, na którym widać między innymi byłego prezesa TK Andrzeja Rzeplińskiego, rzecznika KRS Waldemara Żurka czy pierwszą prezes SN Małgorzatę Gersdorf.

Z polityków PO na filmie widać Grzegorza Schetynę, Borysa Budkę czy Małgorzatę Kidawę-Błońską. Miała to być rzekomo tajna narada polityków Platformy Obywatelskiej z sędziami w "Czytelniku", gdzie zwykle spotykają się politycy PO, która świadczy o tym, "jakiej niezależności sądów broni opozycja". W tle słychać, zapewne ironiczne, słowa starszego mężczyzny, który mówi "o tu widać... idą niezależne sądy!".
Demaskatorski ton Niezależnej podchwyciła TVP, która także pokazuje film. "To był gorący lipiec" - komentuje portal TVP Info, donosząc o wspólnej naradzie sędziów i polityków Platformy.
PO odniosła się do sensacyjnie brzmiącego artykułu na Twitterze, nazywając go fake newsem. Rzekomo "tajna narada" 17 lipca była wysłuchaniem publicznym w Sejmie z udziałem sędziów, które było jawne i otwarte dla wszystkich. Jak informuje PO, do ostatniej chwili nie było wiadomo, czy marszałek Kuchciński w ramach "pakietu demokratycznego wpuści uczestników do Sejmu".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale [b]zapomniał o jednym[/b]

Nerwowe ruchy w PiS. Morawiecki otworzył nową inwestycję, ale zapomniał o jednym

"Kogo tego dnia wypier***ą ze szkoły, Adriana czy ciebie?". [b]Smarzowski ostro o PiS[/b]

"Kogo tego dnia wypier***ą ze szkoły, Adriana czy ciebie?". Smarzowski ostro o PiS

Redakcja naTematRedakcja naTemat

Już w niedzielę wybory - najważniejsze wydarzenie polityczne od trzech lat i najważniejsze wybory samorządowe w naszym życiu. Ich wynik będzie miał wielki wpływ na to, co stanie się za rok, gdy stawką będą demokracja, państwo prawa i członkostwo Polski w UE.