Łapiński: Prezydent wyraził oczekiwanie, by temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to możliwe

Jak poinformował prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński, prezydent Andrzej Duda oczekuje szybkiego zamknięcia tematu rekonstrukcji rządu.
Jak poinformował prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński, prezydent Andrzej Duda oczekuje szybkiego zamknięcia tematu rekonstrukcji rządu. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
– Prezydent Andrzej Duda wyraził swoje oczekiwanie, żeby temat rekonstrukcji rządu został zamknięty tak szybko, jak to jest możliwe, żeby przeciąć wszelkie spekulacje co do tej kwestii – poinformował prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński wkrótce po tym, gdy w Pałacu Prezydenckim zakończyło się spotkanie głowy państwa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i wciąż zajmującą fotel premiera Beatą Szydło.

– Na tym spotkaniu rozmawiano o bieżących sprawach politycznych – zaczął Krzysztof Łapiński na krótkim briefingu zwołanym przed Pałacem Prezydenckim. Szybko jednak dodał, że Andrzej Duda ze swoimi gośćmi rozmawiał "w szczególności o planowanej rekonstrukcji rządu". – Co do szczegółów, nie mam nic do przekazania. One pewnie będą wkrótce komunikowane decyzjami – stwierdził prezydencki rzecznik.

Krzysztof Łapiński zaznaczył jednak, że prezydent zakomunikował przedstawicielom Prawa i Sprawiedliwości, że chce, by temat rekonstrukcji rządu zamknąć jak najszybciej. Po spotkaniu w Pałacu Prezydenckim miało pojawić się przekonanie, iż nazwisko nowego szefa rządu zostanie ogłoszone w ciągu kilku najbliższych dni.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...