To miał być test przyrodniczy. Oburzające pytanie do licealistów o homoseksualizm

Licealistów zapytano czy homoseksualizm da się leczyć.
Licealistów zapytano czy homoseksualizm da się leczyć. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta
Do testu przyrodniczego została dołączona ankieta, w której zawarto tendencyjne pytanie o homoseksualizm. Badanie zorganizował Instytut Badań Edukacyjnych, który funkcjonuje pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Licealistów zapytano czy homoseksualizm da się leczyć. Można było odpowiedzieć "zdecydowanie tak", "raczej tak", "nie" i "zdecydowanie nie". Uczniowie byli tym pytaniem zaskoczeni, bo zapowiadany był test przyrodniczy. Swoją ogólną wiedzę z fizyki, chemii czy biologii mieli w nim sprawdzić uczniowie pierwszych klas. Wynik testu miał także pokazać, czy uczeń potrafi wyciągać właściwe wnioski i formułować problemy.

Dziennikarze TOK FM rozmawiali z młodzieżą, która brała udział w badaniu. Uczniowie mieli być oburzeni pytaniem o homoseksualizm. Odpowiedź można było zaznaczyć w małym kwadraciku. Jeden z licealistów zaznaczył ją znakiem na prawie pół strony, bo tak zdenerwowało go pytanie. – Nie rozumiem, jak można o to pytać, sprawdzając wiedzę z przyrody i jakie wnioski mają płynąć z udzielonych odpowiedzi? – pytał młody rozmówca TOK FM.

TOK FM było też umówione na rozmowę z rzecznikiem IBE, jednak ten odwołał spotkanie i nie chciał ustalić innego terminu. Jak czytamy, "trochę wyglądało to tak, że nie chce – przynajmniej w tym momencie – w ogóle na ten temat rozmawiać". Badanie jest prowadzone w pierwszych klasach 180 szkół, wśród których znajdowały się licea, technika i szkoły branżowe. Potrwa do 15 grudnia 2017 roku.


źródło: TOK FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...