Kinga Duda wystartuje w konkursie prawniczym. Uniwersytet Jagielloński wysyła ją do Wiednia

Córka prezydenta razem z koleżankami z UJ wystartuje w międzynarodowym konkursie prawniczym w Wiedniu.
Córka prezydenta razem z koleżankami z UJ wystartuje w międzynarodowym konkursie prawniczym w Wiedniu. Fot. facebook.com/jagiellonianvismoot/
Córka prezydenta Andrzej Dudy będzie reprezentować Uniwersytet Jagielloński na międzynarodowym konkursie w Wiedniu. Tematem studenckich zmagań będzie międzynarodowy arbitraż handlowy.

W międzynarodowym konkursie prawniczym bierze udział trzysta studenckich drużyn z sześćdziesięciu krajów. Uniwersytet Jagielloński wystawił w nim cztery osoby, w tym córkę prezydenta. Kinga Duda jest studentką czwartego roku prawa. Jak informuje krótki biogram na facebookowym profilu Uniwersytetu Jagiellońskiego, głównymi obszarami jej zainteresowań są międzynarodowe prawo handlowe i prywatne oraz cywilne postępowania sądowe. Kinga duda reprezentowała swój uniwersytet na kilku międzynarodowych konkursach.
Córka Andrzeja Dudy jest również absolwentem amerykańskiego programu prawniczego zorganizowanego wspólnie przez Uniwersytet Jagiellońskiego i katolicki uniwersytet w Stanach Zjednoczonych . Biegle zna język angielski, obecnie uczy się też niemieckiego – pisze UJ.

Całej drużynie Uniwersytetu Jagiellońskiego pozostało życzyć powodzenia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...