Znaleźli etat na pocieszenie dla Beaty Szydło. Po cichu opublikowano dziś to zarządzenie premiera Morawieckiego

Beata Szydło decyzją Mateusza Morawieckiego ma od dziś nową pracę.
Beata Szydło decyzją Mateusza Morawieckiego ma od dziś nową pracę. Fot. Patryk Ogorzałek / Agencja Gazeta
Nazywać to się będzie Komitet Społeczny i jako organ pomocniczy Rady Ministrów będzie koordynować działania i sprawnie podejmować decyzje w sprawach społecznych. W szczególności ma się zająć poprawą sytuacji rodzin. Na czele komitetu ma stanąć zdegradowana niedawno była premier Beata Szydło.

Beata Szydło, która przez dwa lata dzierżyła ster rządów, decyzją Jarosława Kaczyńskiego została odsunięta od władzy. Trochę na osłodę zachowała funkcję wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego i stanowisko ministra bez teki. Na dobrą sprawę nie było wiadomo, czym była premier w ogóle ma się zajmować.
Aż do dziś. Mateusz Morawiecki, który przyzwyczaił opinię publiczną do tego, że lubi na wykresach prezentować świetlaną przyszłość, po ciuchu, bez kamer i świateł jupiterów podpisał zarządzenie o powołaniu Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Komitet ma dbać o rozwój i polepszanie bytu polskich rodzin, poprawiać dostępność i poziom usług socjalnych, wspierać aktywność zawodową, ale też kulturalną, a nawet sportowo-rekreacyjną. Jednym słowem ma się zajmować wszystkim i niczym.

W skład komitetu wchodzi przewodniczący, którego wymienia się w rozporządzeniu z imienia i nazwiska. To wiceprezes rady ministrów, pani Beata Szydło. Oprócz niej będzie jeszcze wiceprzewodniczący powoływany przez premiera na wniosek Beaty Szydło, a także dziesięciu ministrów i sekretarz do spraw europejskich przy Radzie Ministrów. Szydło wymieniona jest jako jedyna z imienia i nazwiska. Czyżby losy pozostałych ministrów w gabinecie Morawieckiego nie były jeszcze pewne?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.