Transseksualistka urażona pytaniem Marcina Prokopa. Internauci nie zostawiają na niej suchej nitki

Veronica Carol Blades i Adam Curlykale podczas programu "Dzień Dobry TVN".
Veronica Carol Blades i Adam Curlykale podczas programu "Dzień Dobry TVN". Facebook/Veronica Carol Blades
Veronica Carol Blades, która jest również znana pod pseudonimem Miss xRonix, urodziła się jako chłopiec, a potem zmieniła płeć i dokonała licznych modyfikacji swojego ciała. Jej partner z kolei słynie z ekstremalnej powierzchni tatuaży – pokrywają 85 procent powierzchni ciała.

Miss xRonix była wraz z partnerem Adamem Curlykale gościem w programie „Dzień Dobry TVN”, który prowadzili Marcin Prokop i Dorota Wellman. Blades poza zmianą płci poważnie ingerowała w swoje ciało. Chodzi np. o skaryfikację (wzory i desenie) na skórze w okolicach żeber, implanty w dłoniach czy wszczepienie czipa, dzięki któremu łączy się z internetem. Ale to właśnie zmiany płci dotyczyło pytanie dziennikarza, które uraziło transseksualną osobę.

– Urodziłeś się jako facet. I jako ten facet, który zaczął się zamieniać w kobietę w Kwidzynie byłeś akceptowany? – pytał Marcin Prokop. – Wiesz, "byłeś"... Mówienie do osoby transpłciowej w dawnej formie nie jest do końca fajne – odpowiedziała Miss xRonix.

Prokop się jednak bronił, mówiąc "spoko. Ale mówimy w czasie przeszłym, kiedy jeszcze 'byłeś'". Nie przekonało to jednak Miss xRonix. – No, ale po co? – zapytała.

Gwazdy gwazdorzą #star #shine #like #a #diamond #tvn #ddtvn #dziendobrytvn #telwizja #sniadaniowa #stracony #apetyt #adam #veronica

Opublikowany przez Veronica Carol Blades na 15 grudnia 2017
Internauci są jednoznaczni w ocenie. Są bardzo krytyczni wobec Veroniki Carol Blades. Piszą, że "to nie wina Prokopa, że niektórzy mają silna potrzebę wyróżnienia się z tłumu, a później chcą żeby wszyscy im przyklaskiwali. Forma "byłeś" jak najbardziej odpowiednia. A że pan, który chciał być Panią ma zerowy dystans do siebie, to już też nie problem dziennikarzy" - napisał na jednym z forów internauta.


Jego komentarz wzbudził same pozytywne reakcje. Inny internauta zauważył w odniesieniu do transeksualnych osób, że "ci ludzie narzekają, że nie są akceptowani. Przecież to oni sami pierwsi nie zaakceptowali siebie. Jedno zmieniło płeć, drugie zrobiło z siebie brudnopis". Inne komentarze na forach są w podobnym tonie.

źródło: Dzień Dobry TVN
Trwa ładowanie komentarzy...