Sensacyjne doniesienia o pochodzeniu Donalda Trumpa. Twierdzą, że prezydent USA jest potomkiem Jadwigi Żagańskiej

Donald Trump ma mieć polskie korzenie. Prezydent USA ma być potomkiem królowej Jadwigi Żagańskiej.
Donald Trump ma mieć polskie korzenie. Prezydent USA ma być potomkiem królowej Jadwigi Żagańskiej. Fot. Flickr.com/ Gage Skidmore (CC SA 2.0)
Pewne podobieństwo w polityce Donalda Trumpa i Jarosława Kaczyńskiego być może nie wynika tylko i wyłącznie z zamiłowania obu polityków do populizmu oraz bezpardonowej walki o władzę. Kto wie, czy nie chodzi też o geny. Jak bowiem informuje TVP Info, prezydent USA może pochwalić się polskimi korzeniami. I to nie byle jakimi, Trump ma być potomkiem królowej Jadwigi Żagańskiej.

Publikując te rewelacje rządowa stacja powołuje się na "genealoga-amatora", niejakiego Przemysława Piętaka. Wcześniej w zależnych od "dobrej zmiany" mediach o tym człowieku zrobiło się głośno, gdy oznajmił, iż nowy premier Mateusz Morawiecki ma być krewnym samego prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Teraz Piętak zajął się ustaleniem drzewa genealogicznego 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych. I wyszło mu, że Donald Trump może pochwalić się nie byle jakimi polskimi korzeniami. Aktualny przywódca USA ma być potomkiem Jadwigi Żagańskiej, czyli czwartej żony króla Kazimierza Wielkiego.

źródło: TVP Info
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...