Tusk komplementuje Kaczyńskiego, a prezes PiS odpowiada tym samym szefowi RE. "Fakt" opublikował nietypowe "cytaty"

Jarosław Kaczyński komplementuje Donalda Tuska, a szef RE tym samym odpowiada prezesowi PiS? Takie świąteczne cuda opublikował dziennik "Fakt".
Jarosław Kaczyński komplementuje Donalda Tuska, a szef RE tym samym odpowiada prezesowi PiS? Takie świąteczne cuda opublikował dziennik "Fakt". Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
"Jarosława Kaczyńskiego uważam za kogoś na wysokim poziomie. Nie jestem zaskoczony kulturą jaką zaprezentował" – stwierdza Donald Tusk. "Bardzo miłe słowa dla Donalda Tuska. Żebyśmy byli w stanie dążyć do jedności. I właściwie chciałem bardzo podziękować" – odpowiada Jarosław Kaczyński. Takie przedświąteczne cuda można przeczytać na ostatniej stronie sobotniego wydania dziennika "Fakt".

Co się takiego stało, że prezes Prawa i Sprawiedliwości ludzkim głosem mówi o przewodniczącym Rady Europejskiej i vice versa? Takie "cytaty" z Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska "Fakt" stworzył dzięki... powykreślaniu z ich prawdziwych wypowiedzi najostrzejszych fragmentów. Kiedy usunięto warstwę polityczną, okazało się, iż zostają słowa układające się w całkiem miłe frazy.
W rzeczywistości wypowiedzi, które wziął na warsztat "Fakt" do najprzyjemniejszych nie należały. Słowa Jarosława Kaczyńskiego pochodzą z lipcowego wywiadu dla Radia Maryja, w którym prezes PiS przekonywał, że Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku to "dar Donalda Tuska dla Angeli Merkel". Wypowiedź przewodniczącego RE padła natomiast na antenie TVN24, gdy Donald Tusk wyznał, iż Jarosława Kaczyńskiego uważa za "kogoś bardzo złego i niekorzystnego dla Polski".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. [/b] "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Zapytali Szczerskiego, dlaczego Duda stał. "Zdjęcie miało pokazywać dynamikę"

Roman GiertychRoman Giertych

Oj, ciężko doradzić coś dobrego. Oj, ciężko. Ale trudno coś wymyślimy. A gdyby tak powiedzieć, że z Trumpem bawiliście się, kto pierwszy podpisze? Pan mu powiedział, że jest Pan mistrzem szybkiego podpisu, a on nie chciał dać wiary.