Sześć życzeń noworocznych Bogdana Chazana poraża życzliwością. "By lekarze porzucili szantaż wobec chorych"

Bogdan Chazan składa życzenia noworoczne dla Polski.
Bogdan Chazan składa życzenia noworoczne dla Polski. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Bohater prawej strony, niezłomny orędownik walki z aborcją. Wymieniany też jako kandydat na ministra zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości Bogdan Chazan złożył sześć życzeń noworocznych dla Polski. Zastanawiamy się, które z nich jest najbardziej obraźliwe.

Bogdan Chazan to były dyrektor Szpital Świętej Rodziny w Warszawie, który został zwolniony po tym, jak nie udzielił pacjentce w ciąży informacji na temat dalszego leczenia – wcześniej zasłonił się "klauzulą sumienia" i odmówił jej aborcji. Z miejsca stał się bohaterem prawej strony, występował też w Sejmie podczas debaty nad zakazem aborcji. Na początku 2017 r. typowano go na ministra zdrowia w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.

Teraz Chazan napisał na swoim Facebooku życzenia dla Polski. Nie zostawiają złudzeń, co myśli o młodych lekarzach, którzy domagali się podwyżek. Zresztą w swojej "życzliwości" przyłożył też innym grupom. Konto Chazana jest zablokowane dla nieznajomych na Facebooku, ale życzenia opublikował portal wPolityce.pl:
Bogdan Chazan

Życzenia na 2018 rok
1. By donoszący na własny kraj przenieśli się na stałe do krajów, w których składają meldunki.
2. By lekarze porzucili szantaż wobec chorych jako narzędzie pomocne w uzyskiwaniu wyższych dochodów.
3. By udało się w najbliższych wyborach samorządowych zmniejszyć do minimum liczbę głosów "nieważnych" lub chociaż wyrównać ich częstość w poszczególnych województwach.
4. By zwyciężała wśród Polaków miłość do Ojczyzny, wzajemna przychylność i zrozumienie.
5. By najwyższym nakazem była służba dla narodu, a nie interesy korporacyjne, by urzędy nie należały do urzędników, sądy do sędziów, szpitale do lekarzy a szkoły do nauczycieli.
6. By życie ludzkie było bezwzględnie chronione

Źródło: wPolityce
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...